MAXtv Prva liga, 17. kolo, 24.11.2013, 15:00 h, Stadion u Sigetu, gledatelja: 500
Suci: Vučemilović-Š. Ante (Osijek) Conjar Dalibor (Osijek) Berger Dejan (Osijek)

Damir Žbulj • nedjelja, 24.11.2013.

U jednoj odličnoj utakmici Hrvatski dragovoljac izborio je pred svojim navijačima u Sigetu remi protiv odlične ekipe Splita. U dva navrata su stizali zaostatak, a junak je bio branič Davor Špehar, koji se maksimalno iskupio za autogol koji je zabio u prvom dijelu. Obavio je većinu posla i kod prvog gola svoje ekipe, dok je bod Dragovoljcima donio iz voleja, kada je fantastično pogodio mrežu Zagorca...

Marin Jakšinić
58'
10
Mario Rašić
78'
26
Dražen Jelić
80'
Antonio Mršić
68'
17
Mate Pehar
76'
15
Mario Kvesić
86'
Stanko Mršić

U teškoj situaciji našli su se nogometaši Hrvatskog dragovoljca. Već četiri uzastopne utakmice poraženi napuštaju travnjak, a prije gostovanja kod Osijeka idućeg vikenda i za njih u ovom jesenskom dijelu sezone ključne utakmice u borbi za ostanak, trebao im je pozitivan rezultat u domaćem dvoboju protiv Splita, što svakako nije bila lagana zadaća.

Trener Crnih Mladina je na teren poslao Čovića, Kluka, Špehara, Mrčelu, Tomića pa Živkovića, Ljubičića i Bačelić-Grgića te Zlatara, Jajčinovića i Doležala, dok se njegov kolega Stanko Mršić odlučio za Zagorca, Ibriksa, Galovića, Glumca, Rugaševića, Radotića, Vojnovića, Bellea, Ercega, Glavinu i Bilića.

Po teškom, ali dobro pripremljenom travnjaku u Sigetu prvih 20-ak minuta proteklo je bez pravih prilika, a većina igre odvijala se između dva kaznena prostora. Tada su gosti prekinuli prividnu inicijativu domaćih, priprijetio je prvo Vojnović, nakon čega su još pokušali i Belle i Glavina, no, u oba slučaja uspješniji je bio vratar Čović.

Iako se moglo pretpostaviti kako će lopta prvo završiti u mreži Crnih, Crveni su stigli do prednosti uz pomoć domaćih igrača, točnije Špehara, koji je nespretno jedan ubačaj Bellea s dense strane skrenuo u gol svoje ekipe.

Nastavak je ponudio puno bolju i dinamičniju igru, uz golove na obje strane terena. Velikom prilikom za Dragovoljac drugo poluvrijeme je otvorio Zlatar, vratar Zagorac bio je na prvom velikom iskušenju. Međutim, u 53. minuti ipak je kapitulirao i to nakon 573 minute što nije vadio loptu iz svoje mreže.

Nisu mu zabili niti nogometaši Hajduka, Dinama, već je njegovu seriju prekinuo mladi Jan Doležal, koji je u biti samo potvrdio na crti fenomenalan udarac iz daljine Špehara, jer lopta bi vjerojatno i bez pomoći Doležala završila u golu. Već u istoj minuti na suprotnoj strani terena Belle je kreirao novu veliku šansu za Splitovce, a do novog vodstva gosti su stigli u 73. minuti.

Bila je to duga akcija Mršićeva sastava, lopta je s lijeve strane stigla do kaznenog prostora, gdje je sam ostao Ante Erceg i poentirao za novo vodstvo.

Rezultatski zaostatak nije šokira domaće, nego dapače, još su dodatno dodali gas, pritisnuli goste i krenuli na sve ili ništa te im se to isplatilo u 82. minuti. Prije pogotka za izjednačenja Doležal i Živković mogli su poravnati rezultat, no, ipak su to zadovoljstvo ostavili Davor Špeharu, koji se sjajnim pogotkom, poslije dodavanja Živkovića, u potpunosti iskupio za postignuti autogol. Vrhunski je iz voleja potegnuo, malo iskosa s desne strane i matirao nemoćnog Zagorca.

U samoj završnici jurnjava po terenu, i jedni i drugi željeli su do pobjede, ali ipak je na kraju svaka ekipa uzela po bod. Sasvim zasluženo.