Athletic Bilbao
Athletic Bilbao 1:2 Espanyol
Espanyol

Branimir Korać • nedjelja, 16.02.2014.

24. kolo Primere nastavilo se susretom Athletica i Espanyol. U zanimljivom dvoboju kao pobjednik je izišao Espanyol koji je slavio s 2:1 i odnio sva tri boda...

Iako Athletic ima lagani pad u odnosu na formu kakvu je prikazivao prije nekoliko tjedana, protiv Espanyola je zasigurno očekivao sva tri boda. Međutim hrabri gosti su ipak na kraju iznenadili Baske i upisali pobjedu.

Espanyol je šokirao Baske već u šestoj minuti. Simao je dao loptu u noge Sergiju Garciji koji se sjurio u kazneni prostor i s igračem na leđima poslao loptu u mrežu.

Niti u nastavku poluvremena Athletic nije briljirao iako je Aduriz umalo iskoristio pogrešku gostujućeg vratara, ali ga je zaustavila vratnica.

Međutim i gosti su pogodili vratnicu kada je Stuani poslije krasne akcije Espanyola ostao bez sreće.

U drugo poluvrijeme Athletic je krenuo žestoko i pritisnuo je Katalonce i u desetoj minuti drugog dijela domaćin dolazi do poravnanja. Sjajan ubačaj Ibaija Gomeza iz slobodnog udarca iskosa iskoristio je Gurpegi koji je zakucao loptu u mrežu. Dogodio se tu i niz pogrešaka, od skamenjene obrane Espanyola koja nije ispratila igrače domaćina pa do vratara Casille koji je bio prilično neodlučan u istrčavanju.

Athletic je bio dosta bolja momčad u nastavku susreta, ali nije uspio zadržati prednost. U 65. minuti Espanyol je ponovno poveo i to pomalo slučajnim golom Colotta. Simao je izveo korner, lopta je preskočila „prvu liniju“ i sletjela Colottu na koljeno te se odbila u mrežu.

Svim silama domaćin je pokušavao doći barem do boda, ali Espanyol se uspio obraniti da stvar bude teža za domaćin, Aduriz je u završnici zaradio drugi žuti karton i Athletic je utakmicu završio i s igračem manje.