Sevilla 0:0 Valencia
Valencia

Rakitić promašio kazneni udarac, Sevilla bez pobjede s igračem više 40 minuta

Branimir Korać • nedjelja, 16.02.2014.

U posljednjem nedjeljnom susretu španjolskog nogometnog prvenstva Sevilla i Valencia odigrali su bez pogodaka. Iako nije bilo golova, bilo je dosta uzbuđenja, a tragičar je bio hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić...

Dvoboji Seville i Valencije uvijek bude veliku pozornost pa je tako bilo i ovaj put. Na Sanchez Pizjuanu viđena je dobra utakmica kojoj su nedostajali samo pogoci, a Sevilla ima razloga za nezadovoljstvo jer je punih 40 minuta imala igrača više i neiskorišteni kazneni udarac.

Dinamičan početak na obje strane nagovijestio je odličnu utakmicu u Sevilli pa su tako već u prvih 15 minuta nanizane velike prilike.

Valencia je u dva navrata mogla do vodstva, prvo kada je Vargas nepotrebno vraćao loptu kada je mogao i sam pucati s nekih 14-15 metara, a drugi put kada je Alcacer išao sam prema Betu, ali je promašio gol. Na drugoj strani zicer je imao Bacca kojem je Rakitić gurnuo sjajnu loptu u prostoru, no uspješniji od Bacce bio je Alves.

Do kraja prvog poluvremena igralo se dosta aktivno na obje strane, tražio se pogodak, ali obrane obje momčadi su u zadnji trenutak uspijevale očistiti opasne situacije.

Odmah na samom početku drugog poluvremena Valencia ulazi u velike probleme. Igrala se 50. minuta kada je Rakitić dobro pucao s 20-ak metara, Ricardo Costa je s namjerom rukom odbio loptu i zaradio je drugi žuti karton. Rakitić je izveo slobodan udarac, međutim bezopasno, u živi zid gostiju.

Pet minuta kasnije na čistom ziceru bio je Vitolo, Alberto Moreno ga je uočio u punom naletu u 16 metara, dao mu idealnu loptu, a ovaj vrlo loše i neprecizno pucao.

U 62. minuti Sevilla propušta još jednu veliku priliku, najveću. Bernat je nepotrebno zaustavio u naletu Čeriševa i dosuđen je nedvojben kazneni udarac, izveo ga je Rakitić, ali Diego Alves je pročitao njegov pokušaj i obranio ga.

I nakon promašenog kaznenog udarca Sevilla je nastavila žestoko napadati. U 69. minuti Rakitić je sjajno ubacio, Iborra dobro pucao glavom, ali Alves je još bolje obranio njegov udarac iz blizine.

Do kraja susreta Sevilla je prilično konfuzno i stihijski napadala, iako je imala igrača više, bila je sve nervoznija i sve teže je dolazila do prilika. U samoj završnici susreta isključen je i Sevillin napadač Čerišev zbog pokušaja iznuđivanja kaznenog udarca.

Ivan Rakitić odradio je svih 90 minuta, ali nije bio na onako visokoj razini kao u prijašnjim dvobojima.

• ZooM17.02.2014. u 14:07
    Raketa je posljednjih tjedana u silaznoj formi, ne samo jučer, previše forsira nabijanje statistike, valjda može i netko drugi izvesti penal, točno sam znao da ga neće zabiti. Inače sudac je bio vrlo loš, mogao je i trebao dosuditi bar još jedan penal za Sevillu.