MAXtv Prva liga, 23. kolo, 22.02.2014, 17:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2000

Filip Han • subota, 22.02.2014.

U derbiju 23. kola MaxTV Prve lige Hajduk je na gostovanju kod Lokomotive bio bolji od ekipe Tomislava Ivkovića, te slavio rezultatom 0:2. Gostujući igrači su dominirali gotovo cijelim susretom, bili su konkretniji u napadu i čvršći u obrani, a strijelci su bili Andrijašević i Maglica...

Utakmica je od samog početka bila dinamična i ritmična, obje ekipe djelovale su rastrčano i pokretljivo. U prvih desetak minuta lopta je često mijenjala posjed, nitko je nije uspio primiriti i konkretno napasti, iako je na početku solidnu priliku imao Šitum za Lokomotivu. Hajduk je prvi put ozbiljno zaprijetio u 11. minuti kada je Vršajević ubacio s desne strane, a s metra udaljenosti glavom je nevjerojatno promašio Maglica.

Hajduk je otprilike u to vrijeme potpuno preuzeo kontrolu i posjed lopte, Lokomotiva nije mogla odigrati suvislu akciju u kojoj bi zaprijetila gostujućim vratima. Lokosi su pokušavali kroz neke individualne akcije, no u svakom duelu s Hajdukovim braničima prelako su padali, a sudac Pejin ostajao je, opravdano, nijem.

Hajduk je u 19. minuti kapitalizirao posjed i poveo. Loptu je dobro ubacio Bradarić, pred golom ju je primirio Andrijašević, te sa sedam metara pucao po podu. Udarac nije bio jak, no Zelenika je loše reagirao, te mu je lopta prošla ispod ruke i pobjegla u mrežu.

Do odmora Hajduk je imao još dvije solidne prilike, Kouassi je promašio šut glavom nakon izvedenog slobodnog udarca u 35. minuti, a Bradarić je u 42. dobro šutirao iz "slobodnjaka", no loptu koja je išla ispod prečke ovog puta je zaustavio Zelenika. Kod Lokomotive nije bilo značajnijih prilika.

Otvaranje drugih 45 minuta donijelo je nešto bolju Lokomotivu, no domaći i dalje nisu pronalazili rješenja za zgusnutu Hajdukovu obranu. U 49. minuti dobru su kontru odigrali Lokosi, no Pjacin udarac obranio je Stipica. Već minutu kasnije ponovno su zaprijetili gosti, nakon odličnog "bicikla" Kouassija na desnom krilu kojim je izbacio Prengu, ubacio je na peterac, a na udarac Andrijaševića dobro je reagirao Zelenika.

U 59. minuti Hajduk je nakon nešto "uspavanijeg" dijela igre, povećao prednost na 2:0. Bradarić je na lijevoj strani našao Maglicu, on je "povukao" loptu desetak metara i potpuno nebranjen došao do ruba šesnaesterca, te otamo uputio udarac u dalji kut koji Zelenika nije uspio obraniti.

Intenzitet igre je opao nakon tog pogotka. U dva je navrata Gorupec šutirao za Lokomotivu, prvi je put udarac otišao daleko od gola, drugi je put to bilo preciznije, no Stipica je dobro reagirao i spriječio pogodak. Andrijašević je u 71. minuti došao do solidne pozicije pred Lokomotivinim golom, no nije mogao uputiti pravi udarac pa je lopta završila u gol-autu. Tako do kraja nije bilo promjene rezultata.