Laboral Kutxa rutinski do pobjede protiv najlošijeg sastava ACB lige

Branimir Korać • nedjelja, 23.02.2014.

U Ligi Endesi odigrana su prva tri susreta 20. kola. Nekih većih iznenađenja nije bilom, a od onih velikih klubova u akciji je bila tek Laboral Kutxa koja je imala lagan posao protiv slabog Valladolida...

Najlošija momčad lige upisala je potpuno očekivani poraz. Bez obzira što Laboral Kutxa igra dosta promjenjivo, bez obzira što u ovom susretu nije mogla računati na Waltera Hodgea, Valladolid nema dovoljno kvalitete da joj zaprijeti.

Momčad iz Vitorije slavila je sa 84:67 u susretu u kojem je igrala „pod ručnom“, taman onoliko koliko je potrebno za slavlje bez velike nervoze. Sergio Scariolo iskoristio je ovu utakmicu za rotiranje svih deset raspoloživih igrača pri čemu je najmanju minutažu dobio Ilmane Diop koji je igrao 15 minuta.

Strijelce Laboral Kutxe predvodili su Tibor Pleiss sa 16 poena (7/9) i 11 skokova i Fabien Causeur s 12 poena (5/9). Kod Valladolida Omari Johnson je ubacio 14 poena (6/17) uz šest skokova, Danilo Anđušić je dodao 13 poena (3/12), a Pepe Pozas 11 poena (2/5).

Vrijednu gostujuću pobjedu upisao je Cajasol koji je gostovao kod Fuenlabrade. Vrlo loš ulazak domaćina u utakmicu i samo sedam poena u prvoj dionici potpuno su usmjerili meč na stranu Cajasola koji je dozvolio domaćinu dolazak na minus dva minutu i pol prije kraja, ali onda je preko Bamfortha dovršio posao.

U pobjedničkom sastavu po 16 poena su postigli Tomaš Satoransky (4/9, pet asistencija) i Marcus Landry (6/11) dok su kod domaćina daleko ispred ostalih bili James Feldeine s 25 poena (10/17) i pet ukradenih lopti te Andy Panko s 20 poena (7/16) i osam skokova.

U velikoj seriji je Rio Natura Monbus koja je upisala petu uzastopnu pobjedu. Ona je stigla na domaćem parketu protiv Joventuta koji je svladan sa 89:72. Presudilo je otvaranje drugog poluvremena koje je bilo u potpunosti na strani domaćina i tu je stvorena ključna prednost.

Alberto Corbacho je ubacio 24 poena (9/16, 5/11 trica), Mike Muscala 15 poena (7/7), a Rafa Luz 12 poena (5/6) i sedam asistencija. Mario Delaš je za 14 minuta ubacio dva poena (0/2 za dva) uz tri skoka. U gostujućem sastavu Sitapha Savane je ubilježio 19 poena (7/10) uz pet skokova, a Albert Ventura je dodao 12 poena (3/6).