MAXtv Prva liga, 30. kolo, 11.04.2014, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 1500
Suci: Matoc Marko (Zaprešić) Crnčić Jerko (Vrbovec) Meić Dalibor (Velika Gorica)
Slaven Belupo
Davor Vugrinec 70', 81'
2:1(0:0) Lokomotiva
Petar Mišić 80'
Lokomotiva

Vugrinčeva rapsodija za prvu pobjedu Slaven Belupa od listopada 2013.

Ivana Strahija • petak, 11.04.2014.

U furioznih 20 minuta drugog poluvremena susreta Slaven Belupa i Lokomotive iskusni Davor Vugrinec pokazao je još jednom izvanrednu klasu i donio Farmaceutima prvu pobjedu od listopada 2013. godine...

Iako je susret Slaven Belupa i Lokomotive bio daleko od fantastičnog, s dugim dosadnim razdobljima u kojima su se momčadi nećkale stvarati prilike i pucati na gol protivnika, završnica susreta donijela je svu slast nogometa na vidjelo. Još jednom Koprivnica može slaviti sjajnog Davora Vugrinca, koji je svoj učinak u petak povećao na ukupno 142 HNL gola.

U prvih 45 minuta dvoboja razmjerno slab nogomet, s vrlo rijetkim prilikama domaćih i gostiju. Vrijedi izdvojiti tek par poteza, poput onog u desetoj minuti, kad je Nikola Rak poslao dugu loptu za Vugrinca, a ovaj je poslao glavom pored gola te bombe Damira Šovšića s dvadesetak metara, koja ide iznad vrata domaćina.

Slika 2 od 2.

Tempo se malo digao tek u završnim minutama prvog dijela, kad je prvo šansu imao Marko Pjaca, nakon što je Vugrinec ostao bez lopte, a u 45. je Mateas Delić pogodio mrežu s vanjske strane.

I uvod u drugi dio nudi uspavanku, pa 70. minuta i 1:0 na semaforu dolaze kao pravo iznenađenje. Filip Ozobić odigrao je za Vedrana Purića, a ovaj namjestio loptu za Vugrinca, kojem ostaje matirati Olivera Zeleniku za vodstvo domaćina i ujedno svoj 141. pogodak u HNL-u.

Nakon što su poveli, domaćini nastavljaju agilnije, pa Ozobić bilježi prečku u 77. minuti, no hladan tuš stiže u 80. minuti, kad gosti izjednačuju. Mario Musa poslao je loptu u sredinu, dirao ju je, ali ne i zaustavio vratar domaćina Dominik Picak, a onda je naletio Petar Mišić i pogodio pravo u mrežu.

Vremena za slavlje nije bilo, jer svega minutu kasnije, dakle u 81., domaćini opet odlaze u prednost, kad Vugrinec s dvadesetak metara šalje neobranjivu loptu u rašlje Lokomotivinog gola za 2:1.

Slika 1 od 1.

Mogao je odmah potom Dominik Glavina dignuti i na 3:1, jer je sam trčao na Zeleniku, no ovaj uspijeva obraniti svoj gol, a dobre je reflekse pokazao u završnici i Picak, koji nakon prodora Pjace zaustavlja Antu Budimira.

Interesantno je spomenuti da iskusnom liscu Vugrincu Lokomotiva baš leži. On je naime u 12. kolu zabio toj momčadi dva pogotka u prvoj Slavenovoj domaćoj pobjedi sezone, kad je pokazao da nije za staro željezo, kako ga je okarakterizirao Ivan Katalinić mjesecima ranije.

Vuga tako ostaje najbolji strijelac Kluba, a ovim je susretom Slaven konačno pokazao da se pokrenuo s mrtve točke.

• cameosis12.04.2014. u 13:44
    vugrinec ce igrati i zabijati do pedesete godine, ako mu ne dosadi.
    cameosis
  • Obrisan korisnik11.04.2014. u 23:45
    Vuga legenda
  • Obrisan korisnik11.04.2014. u 23:31
    Ipak, Vuga je bog bez obzira na sve. I službeno najveći igrač naše lige.
  • Obrisan korisnik11.04.2014. u 23:28
    Tko više zna cime Mamić trguje i što dobija za uzvrat (Igrača? Potporu?). No jedno je sigurno, dok se on i slični ne udalje iz HNL ne vjerujem u pošteno odigravanje utakmica. Jedan bi klub morao napustiti 1HNL i to je svima jasno: Lokomotiva.
  • nikoništ11.04.2014. u 22:18
    Bar nismo zabili u 89 ili sudackoj nadoknadi!!!