Josip Tolić • subota, 12.04.2014.

U subotnjem popodnevnom terminu 34. kola Premiershipa odigrano je čak šest utakmica, među kojima je jedini efikasan dvoboj bio onaj West Bromwich Albiona i Tottenhama koji je završio 3:3. Na svim ostalim dvobojima jedan je pogodak presudio pobjednika.

Ambicije Tottenhama o nastupu u Ligi prvaka sljedeće sezone pretrpjele su ozbiljan udarac zahvaljujući remiju kod West Bromwich Albiona 3:3 u susretu 34. kola Premier lige na Hawthornsu. Sve je izgledalo riješeno već u uvodnim minutama. U prvoj je, naime, Matej Vydra zabio za vodstvo domaćina nakon odbijene lopte, a već u četvrtoj Chris Brunt iz daljine zabija za 2:0 u furioznom početku WBA-a.

Kada je desetak minuta kasnije Emmanuel Adebayor na drugoj strani promašio udarac s bijele točke, bilo je jasno da to nije dan za pamćenje Spursa. Potpuno grogiranog protivnika dokrajčio je Stephane Sessegnon sjajnom-solo akcijom u 31. minuti.

Sedam minuta za Hillsborough

Sve utakmice Premiershipa i FA kupa ovaj vikend počet će sedam minuta kasnije nego uobičajeno u spomen na 25. obljetnicu tragedije na Hillsboroughu kada je u susretu Liverpoola i Nottingham Foresta 15. travnja 1989. zbog prenatrpanosti tribina poginulo 96 ljudi, a ozlijeđeno čak 766.

Ipak, gosti su smogli snage za preokret. Vratili su samopouzdanje autogolom Olssona nedugo potom te dobrom reakcijom Harryja Kanea glavom 20 minuta prije kraja došli na pogodak zaostatka, a Christian Eriksen u petoj minuti sudačkog dodatka donosi kakvu-takvu utjehu Londončanima koji ostaju na šestom mjestu.

Nevjerojatnu neefikasnost pokazali su ostalih pet susreta u kojima je pao po pogodak na svakom stadionu. Za rasplet borbe za najelitnije europsko nogometno natjecanje važan je podatak da je Everton slavio kod Sunderlanda 0:1 zahvaljujući nesretnom autogolu Wesa Browna 15 minuta prije kraja. Tim su Toffeesi iskoristili lošu seriju Arsenala od četiri utakmice bez pobjede i došli na četvrto mjesto.

Do gostujućeg slavlja golom u drugom poluvremenu stigao je i Cardiff City kod Southamptona Dejana Lovrena koji je u sastavu domaćina odigrao cijelu utakmicu. Presudan se trenutak dogodio u 65. minuti kada Juan Cala postiže lijep gol s 20-ak metara za konačnih 0:1.

Pobjede "na refule" pred svojim su navijačima izborili Stoke City koji je svladao Newcastle golom Pietersa neposredno prije odlaska na odmor, potom, slično kao i Fulham protiv Norwicha, a Crystal Palace napravio je velik korak prema osiguranju premijerligaškog statusa zahvaljujući pogotku Jasona Puncheona u susretu protiv Aston Ville na Selhurst Parku.

• Lovro-ZG12.04.2014. u 22:29
    Smetniuo si s uma da je Everton angažirao Deulofeua, Lukakua i Barryja, a jedini pravi gubitak im je Fellaini tako da je ovogodišnji Everton definitvno bolji od prošlogodišnjeg. A također je puno teže Moyesu zamijenit legendu poput Fergusona nego Martinezu Moyesa...
    Lovro-ZG
  • Hrvoje199012.04.2014. u 21:19
    Zanimljivo je ovo s Moyeson, Evertonon i ManUtd. Ferguson je lani s otprilike ovon, iston ekipon Uniteda osvojija prvenstvo (po meni velikin dijelon na iskustvo i autoritet, i definitivno smatran da in je kadar limitiran i islužen, i da nije sva krivnja na Moyesu ovu sezonu), dok je Moyes tavorija... [više na forumu]
    Hrvoje1990
  • Obrisan korisnik12.04.2014. u 19:24
    mogao bi Arsenal ostati bez LP dogodine,sto se donedavno cinilo kao fantastika dok su bili 1. uz ovakvu formu Evertona i 2 boda viska nebi se cudio nicemu,ipak sve te ozljede u Arsenalu sada dolaze na naplatu..
  • Obrisan korisnik12.04.2014. u 19:17
    evorton is on fire! zadnjih 6 tekmi 6 pobjeda,svaka čast.samo šteta što su jedni od nosioca igre igrači koji su u tom klubu na posudbi,barry,lukaku,defoleu