Premiership, 34. kolo, 06.05.2014, 20:45 h
Manchester United
Manchester United 3:1 Hull City
Hull City

Sportnet • utorak, 06.05.2014.

Nogometaši Manchester Uniteda pobjedom nad Hull Cityjem od 3:1 rekli su doviđenja Old Traffordu za ovu sezonu, ali se i oprostili od kapetana Nemanje Vidića, koji je večeras odigrao posljednju utakmicu na Kazalištu snova. Svečanu večer obilježio je pak 18-godišnji James Wilson, koji je u svom debiju postigao dva pogotka.

Giggs se oprostio s Vidićem, ne i s Old Traffordom

"Želio bih se zahvaliti u ime svih igrača i klupskog osoblja za podršku tijekom sezone. Posebno hvala Nemanji Vidiću koji nas ove sezone napušta. Pozdravljamo ga i želimo mu uspjeh u godinama koje dolaze", rekao je u svom govoru po završetku utakmice u govoru na Old Traffordu.

"Znamo da je ove sezone bilo teško, jer su nas razmazili uspjesi iz prethodnih sezona, ali uvijek ste nam davali podršku i siguran sam da će godine koje dolaze donijeti još uspjeha. Nastavite nas podržavati, večeras ste vidjeli djelić budućnosti, jer uvijek dajemo priliku mladima i igramo atraktivan nogomet. Dobra vremena ponovno će se vratiti", dodao je Giggs, ostavivši odluku o svojoj karijeri za tjedne koji dolaze.

"Imao sam mnogo sjajnih trenutaka ovdje i teško je govoriti zbog emocija. Najviše bih htio zahvaliti suigračima, menadžeru i svim trenerima. Hvala vam na svemu, posebno navijačima, bili ste fantastični prema meni svih ovih godina", rekao je Nemanja Vidić, koji će od sljedeće sezone nakon osam godina dres Uniteda zamijeniti onim milanskog Intera.

Ne događaju se često sezone u kojima posljednja utakmica na Old Traffordu ne nosi nikakav natjecateljski naboj, no ovoj večerašnjoj nije manjkalo svečanog ugođaja, niti uzbuđenja. Od Old Trafforda večeras se oprostio Nemanja Vidić, pogled u budućnost Uniteda pružio James Wilson, a ostalo je otvoreno pitanje jesmo li večeras vidjeli i posljednju utakmicu Ryana Giggsa u crvenom dresu.

Po kvaliteti nogometa ogled s Hullom definitivno nije bio za pamćenje i malo je toga bilo vrijedno spomenuti do 31. minute kada je 18-godišnji James Wilson ispisao prve stranice svoje seniorske karijere. U prvom nastupu za prvu momčad Uniteda postigao je vodeći pogodak nakon asistencije Marouanea Fellainija i tako opravdao povjerenje koje je njemu, ali i vršnjaku mu Tomu Lawrenceu ukazao Giggs.

Međutim, Wilson nije stao na jednome pogotku, jer u 61. minuti ponovno se našao na pravom mjestu nakon što je Fellainijev pokušaj zaustavio Hullov vratar, te odbijenu loptu pospremio u mrežu za 2:0. Odmah zatim Tigrovi su uzvratili, sjajnim udarcem s 25 metara na 2:1 smanjio je Matty Fryatt, a Hull je nedugo zatim imao i prigodu za izjednačenje.

Ipak, pobjedu Crvenim vragovima osigurao je Robin Van Persie pogotkom četiri minute prije kraja za konačnih 3:1, nakon asistencije Ryana Giggsa. Unitedov privremeni menadžer dodijelio si je posljednjih 20 minuta utakmice, a jesu li to bile i posljednje minute Unitedova velikana u crvenom dresu još nije poznato. Prema riječima neuništivog Velšanina, takvu odluku još uvijek nije donio.

Spomenimo na kraju kako je hrvatski napadač Nikica Jelavić cijelu utakmicu odgledao s klupe, trener Steve Bruce nije mu dao prigodu na travnjaku Old Trafforda.