Liga prvaka, Polufinale - uzvrati, 29.04.2014, 20:45 h, Allianz Arena, München
Suci: Pedro Proenca, Bertino Miranda, Tiago Trigo (Portugal)
Sergio Ramos 16', 20'
Cristiano Ronaldo 34', 90'
Real Madrid

Josip Piršljin • utorak, 29.04.2014.

Iako se očekivala velika borba Bayerna i Reala za mjesto u finalu Lige prvaka, pobjednik je bio poznat praktički nakon 20 minuta. Ramos je uništio nade Bavaraca da će obraniti naslov, a "dokrajčio" ih je Ronaldo za velikih 4:0 usred Münchena.

Javi Martinez
46'
19
Mario Götze
72'
14
Claudio Pizarro
72'
Raphael Varane
75'
23
Isco
80'
16
Casemiro
84'
Carlo Ancelotti

Real Madrid će u Lisabonu igrati za desetu titulu prvaka Europe. Španjolci su u polufinalu Lige prvaka izbacili branitelja naslova Bayern s ukupnih 5:0. Na Allianz Areni su gosti zabili četiri pogotka, a za vodstvo je asistirao Luka Modrić. Mario Mandžukić je počeo utakmicu za domaće, ali je izašao već na poluvremenu.

Real je prvu ozbiljniju priliku imao već u osmoj minuti kada je Neuer neoprezno izletio iz svog kaznenog prostora u namjeri da glavom izbije loptu, no ona je došla do Balea. Velšanin je pucao prema praznim vratima, ali nije uspio dobro naciljati.

Nedugo potom, u 16. minuti, gostujuća momčad je povela. Modrić je izveo udarac iz kuta i u sredini šesnaesterca pronašao Ramosa. Branič Reala glavom je zabio Neueru i donio vodstvo svojoj ekipi što je, pokazat će se, bio veliki šok za domaće igrače.

Nije prošlo niti četiri minute, a Bayern je primio novi pogodak. Di Maria je ubacio iz slobodnjaka, Pepe prenio loptu do Ramosa koji još jednom glavom vara Neuera i Bavarcima se dogodilo ono što je rijetko tko očekivao - primili su dva gola u prvih 20 minuta.

Loše izdanje njemačkog sastava iskoristio je i Ronaldo deset minuta prije kraja prvog poluvremena. Bila je to sjajno odigrana kontra, Benzema je uposlio Balea koji se "zaletio" prema Neueru, ali nesebično je vratio loptu Ronaldu koji nije imao težak posao postaviti velikih 3:0.

Guardiola je u nastavku utakmice ubacio Götzea, Martineza i Pizarra, ali Bayern nije uspio postići niti počasni pogodak. Pokušavali su Bavarci, trudili se, ali Realova obrana se odlično postavila i nije bilo prolaza. U posljednjim minutama Ronaldo je zabio svoj drugi gol na susretu kada je vrlo lukavo pucao nisko iz slobodnog udarca i prevario obranu Bayerna i Neuera.

Liga prvaka

polufinale - uzvrati

Bayern0:4Real Madrid
Chelsea1:3Atlético Madrid

• dras_l02.05.2014. u 12:53
    ajme, kakve sve gluposti ljudi mogu napisati na forumu .... Bayern izgubio, pa što, nije propast svijeta ... čak je to i dobro za nogomet, nema smisla da jedna momčad dominira godinama .... ja bi rekao da je glavni krivac za poraz Bayerna slabija Bundesliga ove godine ... ruku na srce, Bayern se... [više na forumu]
    dras_l
  • Obrisan korisnik30.04.2014. u 23:37
    Pored onakvog "ciganskog" ponašanja i provokacija Pepea i Ramosa (i ne samo u ovoj utakmici, nego i inače), ti pričaš o bavarskim seljačinama. Ponašanje nekih igrača Bayerna u prvom poluvremenu nema opravdanja, ali nazivati ih bavarskim seljačinama, jer su nasjeli na provokacije poznatih... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik30.04.2014. u 20:14
    Dopizdila više ta tika taka.... Evo Bum bum nogomet . Fala
  • Obrisan korisnik30.04.2014. u 13:54
    Apsolutno se slažem. Možda sam se nespretno izrazio, samo sam htio reći da ljudi pljuju po bunkeru (naravno da ima više vrsta bunkera) a bunker je taktika kao i svaka druga. Naravno da bi svi voljeli da se igra otvoreni nogomet s puno golova ali ovo je potpis trenera na djelu i po meni je Ancelotti... [više na forumu]
  • ZEEBANCIA30.04.2014. u 13:09
    Inače, ovo je Bayernov najveći europski poraz na domaćem terenu u povijesti. Zanimljivo da je do ove utakmice Bayern u Munchenu najuvjerljivije stradao od zagrebačkog Dinama 1:4 još davne 1963.godine u 1/4-finalu Kupa VSG kada su Slaven Zambata 2x, Dražan Jerković i Zdenko Kobeščak torpedirali... [više na forumu]