SP 2014, završnica, Osmina finala, 01.07.2014, 18:00 h, Arena de Sao Paulo, Sao Paulo
Suci: Jonas Eriksson (Švedska), Mathias Klasenius (Švedska), Daniel Warnmark (Švedska)
Argentina
Argentina
Angel Di Maria 118'
1:0(0:0, 0:0) Švicarska
Švicarska

Josip Piršljin • utorak, 01.07.2014.

118 minuta nije bilo pogotka u dvoboju Argentine i Švicarske u osmini finala Svjetskog prvenstva. No, tada je Messi poveo kontru i uposlio Di Mariju koji pogađa za prolaz Sabelline momčadi. Švicarci su odigrali vrlo dobru utakmicu i malo sreće im je nedostajalo da barem dođu do jedanaesteraca.

Rodrigo Palacio
74'
23
Jose Maria Basanta
105'+1'

Lucas Biglia
106'

Gelson Fernandes
66'
9
Haris Seferović
82'

Blerim Džemaili
113'
Ottmar Hitzfeld

Argentina i Švicarska su se srele u Sao Paulu na Areni Corinthians gdje je Hrvatska otvorila Svjetsko prvenstvo protiv domaćina. Argentinci su u dvoboj ušli s tri pobjede u svojoj skupini, dok su Švicarci skupili šest bodova i jedan neugodan poraz od Francuske.

Iako je nedugo prije utakmice Ottmar Hitzfeld dobio vijest o smrti starijeg brata Winfrieda, skupio je snage i ostao sa svojim igračima u borbi za plasman među osam najboljih momčadi turnira.

U prvih gotovo pola sata nije bilo većih uzbuđenja na terenu, tek u 28. minuti bilježi se prva prilika i to za švicarsku reprezentaciju. Odlični Shaqiri probio je desnu stranu i u šesnaestercu pronašao samog Xhaku, ali njegov udarac nije bio dovoljno jak i precizan da bi prošao pokraj Romera.

U prvih 45 minuta u Sao Paulu viđene su dvije izgledne situacije i obje su imali Švicarci. U 39. minuti Drmić je izašao sam na Romera poslije još jedne odlične lopte Shaqirija, ali švicarski Hrvat je loše pucao, htio je prebaciti vratara, ali nije mu uspjelo.

Argentina se malo uozbiljila u drugom poluvremenu i počela više prijetiti golu Benaglija, ali nedovoljno konkretno. Messi je imao nekoliko dobrih proboja i opasnih udaraca. U 78. minuti bio je najbliže pogotku, ali sjajnom intervencijom švicarska vrata obranio je Benaglio.

Švicarci su pali u nastavku susreta, nisu više bili toliko brzi i prestali su ugrožavati vrata Romera. U 90 minuta nije bilo pobjednika, te je dvoboj otišao u produžetke. Kada se već mislilo da će o putniku u četvrtfinalu odlučivati jedanaesterci, Messi se sjurio prema protivničkom golu, asistirao Di Mariji i to je bilo 1:0 za Argentinu. U zadnjim sekundama Švicarska je mogla izjednačiti, ali Džemailiju se ispriječila stativa.

• narada10802.07.2014. u 00:16
    budućnost švicarskog nogometa je osigurana. Ovaj uspjeh, ova predstava će nabrijati stotine omladinaca, da ne govorim o njihovim jakim juniorskim reprezentacijama. Svaka čast Hitzfeldu na svemu šta je napravio u bogatoj trenerskoj karijeri. A Shaqiri je ekstra klasa!
    narada108
  • abracadabra01.07.2014. u 23:15
    ... a lude završnice... zamalo da se i Argentini dogodi šok u 120+ kao i nama protiv Turske 2008.
    abracadabra
  • Obrisan korisnik01.07.2014. u 22:34
    da smo barem mi bili tak loši da skupimo 9 bodova u grupi te uz lošu igru prođemo u četvrtfinale svjetskog...
  • Obrisan korisnik01.07.2014. u 22:32
    ja ne vidim u konstrukciji svicarski Hrvat nista lose ... imam rodjake u Njemackoj koji su rodjeni tamo i oni kazu za sebe da su Hrvati iz Njemacke, a rodjaci iz Kanade koji su tamo vec druga generacija kazu za sebe da su Crocanadiani ... ne vidim nista lose da se ljudima istice njihovo porijeklo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.07.2014. u 22:30
    Strašno loša Argentina na ovom svjetskom. Da nema Messija već bi bili kod kuće. Izbornik Argentine je katastrofa. I to je problem što nisu imali 20 godina poštenog izbornika te uvijek zastanu u četvrtini finala.