MAXtv Prva liga, 2. kolo, 26.07.2014, 19:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 2000
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Borut Križarić (Čakovec), Goran Loparac (Sladojevci)

Farmaceuti golom Glavine pobijedili Pjesnike u Koprivnici

Iz Koprivnice:Ivana Strahija • subota, 26.07.2014.

Mnogo teže od očekivanog i najavljivanog, Koprivničani su ipak uspjeli doći do pobjede protiv Zagrepčana. Imali su Farmaceuti 2:0, pa totalno pali u tempu i koncentraciji, olakšavši gostima put do 2:2, da bi situaciju spasio mladi Glavina, pogotkom nakon udarca iz kuta...

Miroslav Konopek
46'
14
Dino Bevab
63'

Dražen Medić

U svojoj prvoj domaćinskoj utakmici Farmaceuti su najavili pravi početak prvenstva za njih, kao i dobru igru koja ih je krasila u zadnjim utakmicama prvenstva. Zagrebaši su pak u svojoj prvoj povratničkoj utakmici u Prvoj ligi doživjeli poraz u Ulici pjesnika, iako su se dobro držali većim dijelom susreta protiv Rijeke.

O tome koliko su zadovoljni predstavom svojih prvotimaca, i koliko igrača imaju na raspolaganju, treneri su pokazali s početnim sastavima. Elvis Scoria, koji se ranije u tjednu požalio na kratku klupu, poslao je protiv Zagreba u potpunosti isti sastav kao protiv Dinama, dok je Dražen Medić izvadio dvojicu, Ivana Ljubičića i Edina Šehića i na njihova mjesta poslao Lovru Medića i Božu Musu.

Solidno ispunjen Gradski stadion u Koprivnici nije trebao dugo čekati na prvi pogodak. U četvrtoj minuti naime Zagrebaši Kolinger i Musa ruše domaćeg Ozobića u svojih 16 metara, a sudac Matoc pokazuje na bijelu točku. Sigurni realizator je Delić, koji dovodi svoju momčad u prednost.

Igra se potom naoko smiruje, a Zagreb pokušava probiti domaću obranu, što mu nikako ne uspijeva. Tek je u 15. minuti domaće braniče uspio vagnuti Boban, koji potom puca previsoko.

Ako je Farmaceutima bila pala koncentracija, ta ih je šansa Pjesnika probudila, te u tri minute dolaze do 2:0. Akcija je počela kontranapadom, lopta stiže do Glavine, koji je pak vraća za Genga, a ovaj je majstorskim udarcem s dvadesetak metara neobranjivo šalje u mrežu iza Livakovića. 21-godišnji veznjak tako je na najbolji način zahvalio treneru Scoriji na ukazanom povjerenju i vraćanju s posudbe u Segesti.

Međutim, Zagreb je imao još par argumenata i nije se kanio predati tako rano. U 28. minuti uspjeli su gosti stvoriti gužvu u domaćem kaznenom prostoru, s loptom se susreo Boban, koji oči u oči s vratarom bira prvi kut i matira Picaka, od kojeg se očekivala bolja reakcija.

Teško vrijeme, sparina i žega, ponovno su nakon toga smirile tempo susreta, pa se na odmor otišlo s 2:1.

Iako se od domaćih nogometaša očekivalo da u drugi dio krenu punom snagom, to su učinili oni gostujući, a u 49. minuti je Lovro Medić provjerio reflekse Dominika Picaka, koji ovog puta nije omanuo.

Za razliku od prvog poluvremena, gosti su dominantnija momčad u drugom dijelu, iako im nedostaje konkretnosti. Često ulaze u domaći kazneni prostor, a trener Scoria pokušava izmjenama udahnuti novi život svojoj ekipi. U tome međutim ne uspijeva, dok Dražen Medić s druge strane pokazuje mnogo bolji "nos" za izmjene.

U igru je Medić naime poslao o poluvremenu Konopeka umjesto Šulca, a ovaj mu zahvaljuje pogotkom za 2:2 u 70. minuti. Pritisak Zagreba jednostavno je morao biti nagrađen, Lovro Medić proigrao je Konopeka, ovaj predriblao Melnjaka, i s 12 metara matirao Picaka.

Kao svoju posljednju zamjenu, Scoria u igru šalje iskusnog Vugrinca u 73. minuti.

No, jedan je drugi bivši Varteksovac vratio Slaven Belupo na pobjedničku stazu, bio je to Glavina, koji se "naklonio" nakon što je Ozobić ispucao udarac iz kuta i glavom postavio rezultat na 3:2.

Nakon pogotka Glavine, ponovno se diže tempo susreta, Pjesnici traže novo izjednačenje, a Farmaceuti potvrdu pobjede. I jedni i drugi imali su par izglednih situacije, koje međutim nisu iskoristili, te na koncu, nakon prilično naporne utakmice, sva tri boda ostaju u Koprivnici.

U idućem kolu, Zagreb na svom travnjaku dočekuje Lokomotivu, dok Slaven Belupo ide na megdan Hajduku.