Monaco
Monaco 1:2 Lorient
Lorient

Ante Zovko • nedjelja, 10.08.2014.

Lorient je u posljednjoj utakmici prvog kola Ligue 1 napravio veliko iznenađenje pobjedom 2:1 u Monacu. Gostujući vratar Lecomte sjajno je odbijao brojne domaće pokušaje poslije ranog vodstva Lorienta. Monaco je uspio izjednačiti iako je ostao s igračem manje, no poslije protunapada je izgubio sva tri boda.

Aboubakar je svladao Danijela Subašića iz jedanaesterca na početku susreta, nakon prve konkretnije akcije Lorienta. Radamel Falcao je izjednačio, pogodivši također s bijele točke, no Lavigne je na kraju kaznio brojne promašaje domaćih koji su završnicu susreta odigrali bez Ricarda Carvalha.

Prekršaj Aymena Abdennoura na Aboubakaru u kaznenom prostoru u osmoj minuti nagovijestio je da se u kneževini sprema veliko iznenađenje. Aboubakar je sam izveo najstrožu kaznu i poslao hrvatskog reprezentativca u krivu stranu.

Berbatov je imao dvije dobre prilike u prvom dijelu, no Lorientov vratar bio je sjajan. Bugarinov pokušaj glavom početkom drugog dijela jedva je spašen ispred gostujućeg gola, a potom niti Yannick Ferreira-Carrasco ne uspijeva poravnati rezultat.

Falcao je ušao u 60. minuti, u jeku sve češćih Monacovih napada, a posao je za domaće postao utoliko teži kad je u 68. Ricardo Carvalho dobio drugi žuti karton.

Kad već nije išlo iz igre, Monaco je dobio priliku izjednačiti iz jedanaesterca. Kone je faulirao Berbatova, a Kolumbijac je preuzeo odgovornost za udarac s bijele točke.

Iako je Lorient odlučio prije svega sačuvati bod, računao je na protunapade kako bi možda osvojio sva tri. Takva se prilika otvorila u 87. minuti, kad je Abdullah poslije kontre uposlio strijelca Lavignea.

• CleonHR11.08.2014. u 07:45
    Glavno da je riječ šok u naslovu.... Je, ljudi su padali u nesvijest oko stadiona zbog tog poraza
    CleonHR
  • teletabis8910.08.2014. u 23:58
    Monaco je bio puno bolji i samo zahvaljujući odličnim obranama vratara Lorienta, ova utakmica nije završila drugačije. Lorient do 80. minute ništa nije napravio i pitanje je da li bi išta napravili da je Monaco ostao kompletan.