MAXtv Prva liga, 5. kolo, 16.08.2014, 19:00 h, Stadion na Kantridi, Rijeka, gledatelja: 4.000
Suci: Strukan Duje (Split) Perica Goran (Šibenik) Radić Hrvoje (Split)

Ivana Strahija • subota, 16.08.2014.

Rijeka je na Kantridi ugostila Slaven Belupo i ostala stopostotna u domaćem prvenstvu. Dovoljno je bilo jedno poletno i razigrano poluvrijeme da Riječani naprave 3:0, koje Koprivničani nisu uspjeli (ni) smanjiti.

Stopostotna Rijeka upisala je još jednu pobjedu, rezultatski istu onoj nad Splitom u četvrtom kolu prvenstva. Koprivničani se nisu nadali ničem na Kantridi, iako su govorili o mogućem iznenađenju, već po nogometnim tradicijama, te su na koncu i sretni što odlaze sa samo tri komada.

Slaven Belupo je u Rijeci počeo gubiti već u šestoj minuti, kad je domaći sastav matirao Farmaceute u tri poteza Leovac je ubacio sa strane za Jahovića, koji već skoro izgubljenu loptu uspijeva dopremiti do Tomečaka, a ovaj je šalje u mrežu Slaven Belupa.

1:0 dalo je poticaj domaćima za još veću opsadu gostujućih vrata, pa ne čudi što svega tri minute kasnije Slavenova obrana još jednom kapitulira pod žestokim napadima Riječana. Kvržić je prošao po desnoj strani, riješio se Edsona i vratio loptu za Kramarića, koji ne nailazi na nikakvu prepreku pri slanju lopte u gol gostiju.

Do 3:0 mogli su Riječani preko Sharbinija u 13. minuti, no na golu Farmaceuta probudio se Picak, koji zaustavlja loptu, a opet je solidan gostujući golman u 24. minuti, kad je zaustavio Leovca i njegov šut. No, u 35. minuti je Kramarić sjajno reagirao na ubačaj Brezovca iz kornera i postavio 3:0 s kojima se ide na odmor.

Najavljenu golijadu Riječani međutim nisu nastavili u drugom poluvremenu. Sasvim suprotno, u 49. minuti Cesarec uspijeva doći do prvog udarca na gol gostiju u utakmici, no njegova lopta ne ide blizu mete. Slično je i s Ozobićevim pokušajem u 68. minuti, gostujući je igrač iz okreta poslao loptu koja nije previše zabrinula vratara Rijeke Vargića.

U 74. minuti i najopasnija gostujuća situacija, kad je Cesarec uistinu izazvao Vargića iz blizine, no riječki golman čuva svoju mrežu netaknutom.

Do kraja susreta nanovo se razigrao domaći sastav, šanse su imali Sharbini i Leovac, no rezultat ostaje isti.

• mikula17.08.2014. u 10:00
    čestitke riječani, i više nego zasluženo !!
    mikula
  • Obrisan korisnik16.08.2014. u 21:40
    krama ubija,želim mu što više golova ove sezone i da si onda nadje više nego zasluženog poslodavca u nekoj od lige petice,u 23.godini je,taman za ići van
  • monadiFiume16.08.2014. u 21:39