Europska liga, skupina D, 1. kolo, 18.09.2014, 19:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Leontios Trattou, Michael Soteriou, Athinodoros Ioannou, Sotiris Viktoros (Cipar)
Ante Ćorić 90'+2'
5:1(3:0) Astra Giurgiu
Aurelian Chiţu 82'

S Maksimira:Ante Dubravac • četvrtak, 18.09.2014.

U prvom kolu Europske lige nogometaši Dinama na svom su stadionu dočekali rumunjski Astru. Na krilima raspoloženog Soudanija koji je zabio tri pogotka u prvih 45 minuta Dinamo je došao do uvjerljive pobjede.

Aurelian Chiţu
57'
19
Sadat Bukari
64'
4
George Florescu
74'
Daniel Isăilă

Nakon neočekivanog ispadanja iz Lige prvaka od Aalborga Dinamo je preko Petrolula izborio nastup u Europskoj ligi što je uoči sezone označen kao minimum kada su europske ambicije u pitanju. Modre je ždrijeb smjestio u skupinu B zajedno s Celticom, Salzburgom i Astrom.

Dinamo je od početka pokušao s pritiskom na gostujuće igrače, međutim nogometaši Astre su brzo uspostavili ravnotežu na terenu, a prvi put su zaprijetili u devetoj minuti kada je s dvadesetak metara pokušao Budescu čiji udarac zaustavlja Eduardo.

Kada se činilo da se utakmica malo primirila u 17. minuti domaćini su došli do vodstva. Pinto je uputio centaršut s desne strane, u skoku je najviši Soudani koji zabija za 1:0.

Samo nekoliko minuta kasnije gostujući vratar Silviu Lung je ponovo kapitulirao. Ovoga puta je korner s desne strane izveo Antolić u skoku je opet najbolji raspoloženi Soudani i na semaforu piše 2:0.

Neopreznost u domaćoj obrani Astra je skoro iskoristila u 35. minuti kada glavom pokušava Youssef, ali njegov udarac ide pored gola. Prije odlaska na odmor još je iz slobodnog udarca lijepo pucao Budescu, ali Eduardo je i ovoga puta uspješniji. Odličnih prvih 45 minuta zaključio je Soudani u sudačkoj nadoknadi kada je iz blizine, na asistenciju Wilsona zabio za 3:0.

Iako je njegova momčad doživjela pravi debakl u prvoj dionici gostujući strateg i u nastavak susreta je ušao s istim igračkim kadrom. Kako se moglo i očekivati Dinamo je prepustio loptu gostima iz Rumunjske te je svoje prilike čekao iz brzih protunapada kao što je bilo u 65. minuti kada Wilson iz daljine zadaje posla Lungu.

U 67. minuti Mamić je u igru poslao Henriqueza, a nogometaš koji je došao iz Manchester Uniteda još jednom se pokazao kao odlično rješenje jer je samo tri minute kasnije iskoristio proigravanje Antolića i sigurno poslao loptu u mrežu za velikih 4:0.

Osam minuta prije kraja susreta gosti su iskoristili opuštenost domaćih igrača pa je nakon centaršuta nečuvan ostao Chitu koji je smanjio na 4:1. I kada su svi očekivali posljednji sučev zvižduk lijepim udarcem konačnih 5:1 postavio je mladi Ante Ćorić.

U idućem kolu 2. listopada s početkom u 21:05 sati Dinamo gostuje u Škotskoj kod Celtica.

• Obrisan korisnik19.09.2014. u 19:32
    Odlična igra, samo tako treba nastaviti i dalje. Kad vidim tko se još mora vratiti nakon ozljede onda mi to sve izgleda još bolje... Ne bi trebalo biti nezadovoljnih jer se igra na tri fronta pa će biti i utakmica. A kad se još uigraju kako bude odmicala sezona, moglo bi lijepo završiti do kraja!
  • Mithrandir19.09.2014. u 16:19
    Čestitke igračima na igri i visokoj pobjedi. dinamo je odigrao odlučno, smisleno i hladne glave. Soudani opet najbolji. On je igrač, koji je ipak razina više u odnosu na ostale u HNL-u, uključujući Kramarića i Čopa. Sigali je bio dobar. Njegov glavni nedostatak je taj, da je spor. Inače jako dobro... [više na forumu]