Mate Šunjić zaključao Chamberyju vrata četvrtfinala Liga kupa

Mihaela Bradovski • nedjelja, 28.09.2014.

Rukometaši Creteila pobjedom na gostovanju kod Chamberyja 26:25 plasirali su se u četvrtfinale Liga kupa. Odličnu utakmicu odradio je Mate Šunjić koji je posebno u prvom poluvremenu predstavljao veliki problem za domaće šutere...

Chambery - Creteil 25:26 (14:16)

Nakon neuvjerljivog ulaska u prvenstvo, Chambery je rano ispao i iz Liga kupa. Protivnik mu je bio u osmini finala Creteil koji je odnio pobjedu na gostovanju s 26:25.

Mate Šunjić nosio je goste, imao je 12 obrana već na poluvremenu da bi do kraja dogurao do 17 i pokazao kako u njemu i Borku Ristovskom Creteil ima dobru vratarsku liniju.

Gosti su odlično otvorili utakmicu i vrlo brzo pobjegli na 5:1.i iako je Chambery u tri navrata sredinom prvog poluvremena dolazio na gol zaostatka, nijednom nije uspio barem poravnati.

Novo odvajanje gostiju donijeli su Csepreghi i Minel za odlazak na plus tri, do kraja prvog dijela prednost je održavana i na odmor se otišlo sa 16:14 za goste.

S dva gola Cedrica Patyja Chambery je poravnao na otvaranju drugog dijela na 16:16, ali nije zadržao tu razinu igre, Creteil je odgovorio s 4:0 i više nije imao problema.

U posljednjih devet minuta gosti su ostali bez pogotka, Chambery ih je nanizao pet, no posljednji u samoj završnici i ostao je za jedan gol kratak.

Uz odličnog Šunjića u pobjedničkom sastavu istaknuli su se s po šest golova Dejan Malinović i Antoine Conta. Kod Chamberyja Yann Genty je obranio 14 lopti, a sedam golova postigao je Paty. Jerko Matulić zabio je dva gola iz četiri pokušaja, a Damir Bičanić jedan iz šest pokušaja.