Borna Rupnik • nedjelja, 05.10.2014.

Jedan je gol Wolfsburgu bio dostatan za slavlje protiv Augsburga, dok Borussia (M) i Mainz niti nakon međusobnog dvoboja još ne znaju za bundesligaški poraz.

Nogometaši Wolfsburga ubilježili su drugu uzastopnu pobjedu u Bundesligi, svladavši momčad Augsburga na svom terenu 1:0. Bila je to prva domaća pobjeda Wolfsburga nad Augsburgom u povijesti.

Ključni trenutak utakmice u kojoj je dominiralo taktičko nadmudrivanje zbio se u 58. minuti. kada je Naldo pucao s desne strane, na asistenciju Junga, i matirao gostujućeg vratara.

Samo minutu poslije, iz igre je izašao Ivan Perišić, a Ivica Olić ušao je u 76. minuti kao zamjena za Nicklasa Bendtnera.

Sedmo su kolo zaključili Borussia Mönchengladbach i Mainz, koji su remijem 1:1 nastavili svoj niz ligaške neporaženosti.

Igrala se 15. minuta kada je Kruse na desetak metara iskoristio asistenciju Johnsona i pogodio za vodstvo domaćina, da bi Mainz uzvratio nakon pola sata igre, pogotkom Hofmanna s bijele točke nakon što je sudac dosudio igranje rukom Korba.

Borussia (M) je u završnici pritisnula Mainz i stvarala prilike, ali gosti su uspjeli sačuvati svoj bod.

• Zdren05.10.2014. u 21:34
    Skrumpao se Wolfsburg, recimo da su zaslužili bod ali nikako 3. Imao je Augsburg čiste šanse, no fulali su.