Borna Rupnik • subota, 04.10.2014.

Bayern iz Münchena bez većih se poteškoća obračunao s Hannoverom, a HSV je na gostovanju kod Borussije (D) ubilježio prvo ovosezonsko slavlje. Bayer iz Leverkusena spasio se poraza od Paderborna.

Bavarci uvjerljivi

Nogometaši Bayerna brzo su riješili sve dileme u susretu protiv Hannovera na Allianz Areni. Unatoč tradicionalno čvrstoj obrani gostiju, momčad Josepa Guardiole stekla je tri pogotka prednosti u prvom dijelu.

Lewandowski je u šestoj minuti primio dugu loptu Rafinhe i rutinski zaključio akciju, da bi u 13. minuti za 2:0 pogodio Robben preciznim udarcem sa 16 metara. Lewandowskog je novom dugom loptom poslužio Shaqiri u 38. minuti, a poljski napadač ponovno trese mrežu.

Konačnih 4:0 postavio je Robben solo-prodorom desetak minuta prije kraja utakmice.

Borussia (D) opet pala, Bayer se izvukao

Prvenstvenu krizu Kloppovih trupa produžio je i hamburški prvoligaš, koji do ove subote nije znao za pobjedu. Tri je boda HSV-u donio Lassoga, na nesebičnu asistenciju Müllera u 35. minuti. Borussia (D) je uputila 17 udaraca, od čega deset u okvir gola, i imala 60 posto posjeda lopte, ali do izjednačenja nije stigla.

Paderborn je nakon dva uzastopna poraza poveo u Leverkusenu preko Koca, no poravnao je Bender nedugo prije poluvremena. U 72. minuti isključen je gostujući igrač Bakalorz, ali Bayer nije uspio iskoristiti brojčanu prednost.

Štoviše, Stoppelkamp je u 87. minuti zabio za vodstvo Paderborna 2:1, da bi Bayer izvukao novopečeni njemački reprezentativac Bellarabi u 90. minuti. Tin Jedvaj počeo je utakmicu u prvoj postavi, zaradio žuti karton, a u 82. minuti zamijenio ga je Kruse. Dario Krešić ostao je na klupi Bayera.

Elyounoussi i Szalai donijeli su Hoffenheimu dva gola viška protiv Schalkea već u prvom poluvremenu, a posao gostima iz Gelsenkirchena otežao je i drugi žuti karton Matipa u 75. minuti. Huntelaar je u 83. minuti tek ublažio poraz Schalkea.

Werder i Freiburg podijelili su bodove u Bremenu. Za vodstvo gostiju pogodio je Darida s 11 metara, a izjednačio je Di Santo nakon pola sata igre.