Branimir Korać • subota, 11.10.2014.

Dva susreta drugog kola skupine D donijela su pobjede domaćina. Irci su očekivano glatko svladali Gibraltar s visokih 7:0 dok je Škotska s minimalnih 1:0 bila bolja od Gruzije...

Irska - Gibraltar 7:0

Nakon što je na otvaranju kvalifikacija primio sedam golova protiv Poljske, debitant u Uefinim natjecanjima Gibraltar, sedam golova primio je i protiv Republike Irske. Irci su pak nastavili uspješan kvalifikacijski put i upisali su i drugu pobjedu, podsjećamo, prvu pobjedu upisali su u Gruziji 2:1.

Utakmicu je fantastično otvorio Robbie Keane koji je već u prvih 18 minuta stigao do hat-tricka. Inače Keane je u posljednja četiri nastupa u klubu i reprezentaciji postigao čak osam pogodaka, a ovdje je potvrdio pucačku formu.

S tih 3:0 otišlo se na odmor, a Irci su u nastavku susreta pogađali mrežu skromnog protivnika još četiri puta. Ponovno su pogoci padali u kratkom razdoblju i to sva četiri do 56. minute. Dva pogotka postigao je James McClean, jedan je djelo Wesa Hoolahana, a jedan autogol Jordana Pereza.

Irce 14. listopada očekuje puno ozbiljniji protivnik, igrat će u gostima kod Njemačke dok će Gibraltar dočekati Gruziju.

Škotska - Gruzija 1:0

Škoti su bili bolji protivnik od Gruzije, ali nisu uspjeli doći do uvjerljivije pobjede. U Glasgowu su slavili s minimalnih 1:0 i to zahvaljujući autogolu Akakija Hubutije iz 28. minute.

Dio zasluga za pobjednički pogodak ide Shaunu Maloneyu koji je odlično pucao, vratar Loria odbio je loptu, ali samo na noge nesretnog Hubutije od kojeg se lopta odbila u gol.

U nastavku susreta Škoti su bili bolji protivnik, prijetili ponajviše preko Naismitha, Maloneya i Stevena Fletchera, no Loria je bio vrlo raspoložen na gostujućim vratima. S druge strane Gruzija je pokušavala nešto napraviti iz brzih kontranapada, međutim nije iskoristila nekoliko solidnih situacija.

Škoti poput Iraca sada odlaze na teško gostovanje i to u Poljsku.