Branimir Korać • ponedjeljak, 13.10.2014.

U skupini H Italija je upisala očekivanu pobjedu na Malti iako rezultatski ne toliko uvjerljivu. Zanimljivo je bilo u Norveškoj gdje su Bugari upisali još jedan poraz i polako zaostaju za vodećim triom...

Malta - Italija 0:1

Talijani su na gostovanju na Malti slavili samo 1:0 i vjerojatno ni sami ne mogu vjerovati da nisu uspjeli postići više pogodaka. Nizali su prilike, pogađali okvir gola, a samo jednom poslali su loptu iza leđa vratara Hogga.

Već u prvih 20 minuta morali su voditi. Prvo je u 18. minuti Graziano Pelle odlično pucao glavom, no loptu je zaustavila greda da bi već u sljedećoj minuti također glavom odlično pucao Chiellini, ali ovaj put pogodio je vratnicu.

U 23. minuti niti okvir gola nije spasio Maltežane. Nakon Pasqualovog kornera pucao je Bonucci, Hogg je uspio odbiti loptu, ali samo do Pellea koji u svom reprezentativnom debiju dovodi goste do prednosti.

Četiri minute kasnije priči je kraj. Kapetan Maltežana Mifsud zbog neopreznog starta zarađuje crveni karton i domaćin ostaje s igračem manje.

Italija je nastavila dominirati, a ponovno je blizu gola došla u 46. minuti kada je s desne strane lukavo pucao Candreva, no lopta je ponovno pogodila gredu.

U 73. minuti i Talijani su ostali s igračem manje, ovaj put Bonucci je kao posljednji igrač zaustavio Schembrija i zaradio je isključenje te će propustiti ogled protiv Hrvatske.

Blizu drugog pogotka Italija je došla u sudačkoj nadoknadi kada je odlično pucao Giovinco, ali još jednom je lopta odsjela na vratnici.

Norveška - Bugarska 2:1

Norvežani su uzeli vrijedna tri boda protiv Bugara koji u ova dva kvalifikacijska susreta nisu uzeli niti bod i šanse za prolazak skupine su im sve manje.

Norvežani su odmah pritisnuli Bugare i već u 13. minuti došli su do vodstva. Per Ciljan Skjelbred ubacio je loptu u 16 metara za Tarika Elyounoussija koji bez problema zabija.

Domaćin je dominirao većim dijelom prvog poluvremena, ali nije znao to i kapitalizirati. Na kraju je kažnjen i to u 43. minuti kada je na ubačaj Georgija Ilieva glavom loptu poslao u mrežu Nikolaj Bodurov.

Bio je to znak za Bugare da slobodnije zaigraju i opuštenije krenu prema golu, ali umjesto da naprave preokret, primili su drugi gol. Skjelbred je u 71. minuti još jednom odlično ubacio, a Havard Nielsen zabio je za pobjedu.