Ćorić dvaput nadoknadio break protiv Gulbisa i pridružio se Dodigu i Karloviću

Ante Zovko • srijeda, 22.10.2014.

Borna Ćorić sjajno je iskoristio pozivnicu dobivenu od organizatora turnira u Baselu. U prvom je kolu u dva seta pobijedio 13. igrača svijeta Ernestsa Gulbisa.

U prvom setu Ćorić (124.) vratio je break zaostatka i slavio u tie- breaku, da bi u drugom dva puta oduzeo servis Latvijcu i dobio 6:3 poslije sat i 37 minuta.

Mladi hrvatski igrač stvorio je prve poteškoće Gulbisu probleme već kod 2:2, tri break-šanse koje je iskusniji Gulbis izvukao i onda iskoristio svoju četvrtu priliku za break kod 4:3.

Ćorić je odmah uzvratio (5:4). Zamalo je Ćorić izborio servis za set, no u 13. igri natjerao je Gulbisa na četiri gubitka servisa.

U četvrtom gemu drugog seta Ćorić je došao do 0:40 i uzeo novi break, ali ga odmah ispustio. Opet je poveo 0:40 kod 4:2. Gulbis je zatim spasio tri meč-lopte na svojem servisu, no nije mogao i na Ćorićevom.

Protivnik Ćoriću u osmini finala, u kojoj su Ivan Dodig i Ivo Karlović, bit će Golubjev, koji je u dva seta svladao Gabašvilija.