Niko Rukavina • srijeda, 22.10.2014.

Real Madrid svladao je Liverpool na Anfieldu s visokih 3:0 i jednom nogom zakoračio u drugu fazu Lige prvaka. Kraljevi su Redsima sva tri pogotka zabili u prvom poluvremenu, a to su im ujedno bili prvi pogoci Liverpoolu u služebenim utakmicama. Ludogorec je slomio otpor Basela pogotkom u 91. minuti i time zasluženo došao do povijesne pobjede u Ligi prvaka.

Liverpool - Real Madrid 0:3

Nošeni pjesmom i užarenom atmosferom prepunog Anfielda, Liverpool je u početnoj fazi utakmice pritisnuo goste iz Madrida. Međutim, prvu veliku prigodu, koja je ujedno rezultirala pogotkom, imao je Real u 23. minuti utakmice. Ronaldo i James odigrali su fantastičan dupli pas, a Portugalac se zavukao između Škrtela i Lovrena te efektno zabio za svoj 20. pogodak ove sezone u 13. utakmici. Ovo je ujedno bio prvi njegov pogodak na Anfieldu.

U 30. minuti novi šok za Liverpool. Nakon loše reakcije Coutinha lopta je naposljetku došla do Kroosa koji preciznim centaršutom pronalazi Benzemu, a Francuz udarcem glavom vara Mignoleta za 2:0 Reala nakon pola sata igre.

Kraljevski klub je svoju apsolutnu nadmoć i odličnu formu dodatno potvrdio u 41. Nakon kornera, i nove pogreške Liverpoolove obrane, lopta je došla do Pepea koji ju prosljeđuje do Benzeme, a centarfor Madriđana lagano zabija za "ogromnih" 3:0 gostiju. U posljednjoj sekundi prvog poluvremena Coutinho je snažnim dalekometnim udarcem uzdrmao vratnicu.

Liverpool je u drugom dijelu bio odlučniji, ali nije uspio zabiti gol. Gosti iz Madrida rutinski su priveli utakmicu kraju. Ronaldo je u 64. mogao zabiti svoj drugi pogodak, no Mignolet mu je obranio udarac s pet metara. Madriđani su ovom pobjedom dodatno pojačali samopouzdanje pred subotnji "El Classico", a Liverpool će se nakon slabog ulaska u prvenstvu i u Ligi prvaka morati pomučiti za prolaz dalje. Modrić i Lovren odigrali su svih 90 minuta za svoje ekipe.

Ludogorets - Basel 1:0

Nakon odličnog otpora u prve dvije utakmice, protiv Reala i Liverpoola, koje je momčad iz Razgrada izgubila s minimalnih 2:1, večeras su pogotkom u 91. minuti došli do povijesne pobjede u Ligi prvaka kluba osnovanog prije svega 13 godina. Basel je od 18. minute igrao s igračem manje.

Prvu veliku šansu na utakmici propustio je Marcelinho u 18. kada je opalio loptu u donji lijevi kut Vaclikova gola, međutim, golman Basela izvrsno reagira i spašava svoju momčad. No, neposredno nakon velike prigode Ludogoreca, Baselov Die grubim startom ruši Ludogorecovog "junaka" iz kvalifikacija, braniča Cosmina Motija, koji je svojim obranama u raspucavanju jedanaesteraca za ulazak u Ligu prvaka odveo svoju momčad u najelitnije klupsko natjecanje. Sudac Aytekin pokazao je veznjaku gostiju izravni crveni karton.

Do kraja poluvremena momčad iz Razgrada kontrolirala je utakmicu te su, s igračem više, bili bolja ekipa na terenu iako je Gonzalez u 28. neugodno zaprijetio golmanu Stojanovu. No, Bugari su nadigrali goste u svim aspektima igre.

Početkom nastavka, Abalo je neugodnim lob udarcem pokušao svladati golmana Basela no Vaclik je i ovaj puta siguran. Bugari su do kraja utakmice pleli mrežu oko gostujućeg gola, no nisu je probili sve do posljednje minute utakmice kada je Minev udarcem s 20 metara donio svojoj momčadi prvu pobjedu i prve bodove u povijesti Lige prvaka.

• Obrisan korisnik23.10.2014. u 17:41
    U većini se slažem s tobom i sam to ponavljam duže vrijeme, jedino se ne slažem s činjenicom da Lovren nije loš. Ako je po tebi Lovren jučer odigrao odlično onda stvarno ne znam šta da ti kažem. Balotelli nije najveća greška ni problem, trenutno ne klapa s njim ali se kladim da i da staviš Borinija... [više na forumu]
  • lambik23.10.2014. u 12:57
    Zasluzio je Ludogorec... Iako je golman Basela, cini mi se, malo zaspao.
    lambik
  • narada10823.10.2014. u 11:03
    Balotelli: neće da trči i raditi presing kao što mu je zadato, onda potez u tunelu u poluvremenu sa izmjenom dresova. S tim taj lik pokaže koliko mu je stalo do kluba, do ekipe, do tradicije, do navijača. Totalni anti-nogometaš i anti-sportaš.
    narada108
  • Obrisan korisnik23.10.2014. u 07:52
    I tako je Ludogorets postao Normalnogorets :)
  • Obrisan korisnik23.10.2014. u 07:49
    ima hrpa ljudi koji gledaju a ne vide i pojma nemaju pa im je lovren loš, ali s druge strane ako može rogers griješiti mogu i ti amateri. a rogers je pogriješio opasno, toliko opasno da će mu i liga prvaka biti upitna za sljedeću sezonu. a največa od tih grešaka je BALO imenom i djelima. uporno se... [više na forumu]