Europska liga, skupina D, 3. kolo, 23.10.2014, 21:05 h
Angelo Henriquez 89'
Dinamo

Pokisli se vraćaju kući: Red Bullovi Brazilci potopili Dinamo u Salzburgu

Borna Rupnik, Ante Zovko • četvrtak, 23.10.2014.

Zagrebački Dinamo nije uspio u svojoj namjeri da iz Austrije donese pozitivan rezultat koji bi mu "dao krila" u borbi za prezimljavanje u Europi - naprotiv.

Valentino Lazaro
70'
7
Marcel Sabitzer
70'
8
Naby Keita
82'
Zoran Mamić

Prizivajući dobru igru iz Glasgowa, ali i bolji rezultat, Dinamo je u četvrtak navečer ipak zaigrao u Salzburgu protiv Red Bulla, nakon što su vremenske neprilike prijetile održavanju susreta.

No, kao i kod Celtica, Dinamo se rano našao u rezultatskom zaostatku. Na ubacivanje Ankersena u 14. minuti, Alan je skočio između Šimunića i Sigalija i glavom poslao loptu ispod vratara Eduarda.

Pogreška Austrijanaca omogućila je Modrima priliku za brzi povratak u utakmicu, no Soudani nije iskoristio poklon Ramalha. U situaciji jedan-na-jedan pobjedu je odnio domaći vratar Gulacsi.

Dinamo se nikako nije uspijevao nametnuti Red Bullu, i imao je posla u obrani, a kakve-takve prijetnje austrijskom golu predstavljali su tek još pokušaji Brozovića i Antolića pri kraju prvog dijela.

Kojega je sastav Adolfa Hüttera završio s dva pogotka prednosti.

Alan je, naime, u 45. minuti dobio neshvatljivo mnogo prostora u kaznenom prostoru Zagrepčana i na proigravanje Kampla lakoćom proslijedio loptu u mrežu.

Kako je završilo prvo, tako je počelo drugo poluvrijeme.

Nakon udarca iz kuta Leitgeba, na prvu je vratnicu utrčao brazilski branič Ramalho i glavom ispred Sigalija povisio na 3:0. Tri minute poslije Alan se izborio za novu loptu u kaznenom prostoru Dinama, prošetao kroz gostujuću obranu i mirno poentirao za visokih i nedostižnih 4:0. Alan se uskoro radovao i petom pogotku, ali je poništen zbog ranijeg igranja rukom njegovog suigrača.

Pogodak je, doduše, poništen i Dinamu zbog zaleđa Henriqueza, ali i Eduardo je morao još više puta jako dobro intervenirati ne bi li spriječio još ružniji rezultat za Dinamo.

Momčad Zorana Mamića u završnici je složila dvije dobre akcije, pri čemu je prvu mlakim udarcem zaključio Vukojević, a drugu je ipak realizirao uporni Ademi, nakon kombinacije s Vukojevićem i Henriquezom, za prvi pogodak Zagrepčana.

Poraz je potom ublažio i Henriquez u 89. minuti, kada je u protunapadu istrčao sam ispred Gulacsija i matirao ga, ali ni to nije moglo značajnije popraviti ukupan dojam Dinama.

• Obrisan korisnik24.10.2014. u 11:34
    popusili jucer dvostruko - prvo na psiholoskom planu nakon objave o mogucoj odgodi tekme ( a teren je, kao sto se vidlo, bio odlican, dakle jeftin trik od strane rb-a ) nakon cega su se zagrijavali u hodniku hotela ( i neki igraci vec u mislima odputovali doma ), a onda i na terenu gdi im je rb... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.10.2014. u 11:08
    Nezdrava atmosfera unutar kluba vec godinama daje konstantno nezdrave rezultate uz pokoji bljesak. I tek u Europi se osjeti ta razlika sa zdravijim sportskim klubovima..
  • Obrisan korisnik24.10.2014. u 09:32
    maminjov 'atomski' dinamo....HAHAHAHAHA:)) Još kad bi taj mafijaš završio skupa s pajdašom bandićem u zatvoru, onda bih mooožda opet počeo pratiti dinamo.
  • Obrisan korisnik24.10.2014. u 09:21
    Uporno ponavljam ko papagaj,sportski direktor Zoran Mamić i slučajni trener je kriv za dovođenje igrača(uporno dovodi igrače koji se kreću i igraju kao veterani (Machado,Gonqalo čak ni neigra toliko je dobar),Sigali je lošiji za deset puta od osporavanog Šimunovića,Joe lijepo iznosi loptu ali nije... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.10.2014. u 07:47
    ma ništa bez pravog trenera to se uporno govori. gle rijeku s kekom i sve jasno.