Europska liga, skupina G, 3. kolo, 23.10.2014, 19:00 h, Rijeka, Stadion na Kantridi
Suci: Tom Harald Hagen, Dag-Roger Nebben, Jan Erik Engan (Norveška)

Branimir Korać • četvrtak, 23.10.2014.

Rijeka je stigla do vrlo važne pobjede u trećem kolu Europske lige. Na Kantridi je gostovao Feyenoord, a Rijeka je u odličnoj predstavi stigla do pobjede 3:1 uz hat-trick fantastičnog Andreja Kramarića...

Rick Karsdorp
46'
19
Mitchell te Vrede
80'
7
Jean-Paul Boëtius
80'
Fred Rutten

Dragulj Riječana Andrej Kramarić srušio je i Feyenoord. Tri pogotka i općenito vrlo dojmljiv nastup donijeli su lijepu pobjedu Rijeke koja je drži u igri za jedno od prva dva mjesta uoči nastavka natjecanja.

Riječani su odlično otvorili utakmicu i već u drugoj minuti imali su veliku priliku za vodstvo. Vedran Jugović dobro se ubacio iz drugog plana, zapucao iz voleja s nekih 7-8 metara, ali lopta je pogodila vanjski dio mreže.

Nakon te početne prijetnje, Feyenoord je preuzeo kontrolu nad utakmicom i sve češće prijetio. Posebno opasan bio je po lijevoj strani Manu koji je u petoj minuti zaprijetio iskosa, a zatim u desetoj minuti kreirao stopostotnu priliku za goste ubacivši u peterac, ali Lešković je u posljednji trenutak izbio ispred Kazim-Richardsa.

Imao je Feyenoord u narednih 10-15 minuta inicijativu i konstantno loptu u nogama, ali bez konkretnije prijetnje, a onda je uslijedilo bolje razdoblje u igri Riječana.

U dva navrata opasno je zaprijetio Tomečak, lopta je sve češće ulazila u 16 metara gostiju gdje je u pojedinim trenucima vladala panika, a najbolju priliku na susretu propustio je Andrej Kramarić u 42. minuti. Moises ga je krasno uočio na pet metara, ovaj je pokušao nadmudriti odličnog Vermeera, ali ga je vratar gostiju ipak pročitao.

Do kraja prvog poluvremena pogodaka nije bilo, Riječani su više prijetili prema gostujućem golu i Feyenoord može biti sretniji s nulom na odmoru.

Drugo poluvrijeme nije dobro počelo za Riječane. Uspavanost domaćina u početnoj fazi pokušavali su gosti iskoristiti, ponovno je prijetio Manu, ali njegov udarac iskosa nije bio precizan.

Rijeka je prvi put u drugom dijelu zaprijetila preko Tomečaka prizemno i iskosa u 54. minuti, a odmah zatim bilo je puno sreće za domaćina. Jako loša reakcija obrane Rijeke nije kažnjena, Manu je sam krenuo prema Vargiću, ali srećom iz idealne pozicije po sredini gola pucao je pokraj vratnice.

U 63. minuti Rijeka je stigla do vodstva. Krasna akcija između Leovca i Moisesa izbacila je lijevog bočnog Riječana samog u 16 metara, on je paralelnom loptom s gol linijom pronašao Kramarića koji nije imao težak posao.

Međutim već dvije minute kasnije Feyenoord je poravnao lijepim golom Toornstre iz slobodnog udarca.

Niti Nizozemci nisu se dugo radovali! U 70. minuti dugačka lopta prema Kramariću i fantastična reakcija hrvatskog reprezentativca. Pobjegao je gostujućoj obrani i onda prekrasno lobovao gostujućeg vratara!

Feyenoord je tu potpuno pao, ubrzo je sijevnula još jedna kontra Riječana, a jedino što su gosti mogli napraviti je srušiti Kramarića na rubu 16 metara. Sudac iz Norveške zasluženo je pokazao na 11 metara, a Kramarić je upotpunio sjajnu večer trećim golom.

U završnih deset minuta Feyenoord je zaprijetio preko Steenvoordena koji srećom iz blizine gađa samo gredu, Rijeka je rutinski zadržala prednost i osvojila tri životno važna boda u borbi za prolazak skupine!

• Obrisan korisnik24.10.2014. u 09:21
    Svaka čast rijeci!Igrati sa sevillom (koja je druga u Špa ligi!) 2:2, pa pobijediti ozbiljni feyenoord 3:1, to mogu samo jako kvalitetne i vrhunski vođene momčadi!Bravo za Kramu, taj mali je fantastičan! Mislim da će ga rijeka teško zadržati već ove zime. Komotno mogu tražiti 10 milijuna eura za... [više na forumu]
  • chule24.10.2014. u 08:21
    Kakav paklen igrač...pravi napadač, bijeli Romario...A i svaka čast Keku, kakav malonogometni prvi gol....stvarno igraju odličan nogomet...