Tomić i Hezonja bez većeg učinka u glatkoj pobjedi Barcelone u Milanu

Branimir Korać • četvrtak, 23.10.2014.

Do gostujućih pobjeda u drugom kolu košarkaške Eurolige došli su Barcelona i Fenerbahče dok je Bayern na svom parketu svladao Panathinaikos. Ante Tomić i Mario Hezonja bili su jedini Hrvati s minutažom, no učinak je bio skroman...

Bayern - Panathinaikos 81:75

Minhenski Bayern kao favorit ugostio je veliki Panathinaikos i pokazao zašto je većina javnosti očekivala njegovu pobjedu. Iako je ona ostvarena u posljednjoj dionici, bilo je samo pitanje kada će domaćin proigrati i preuzeti kontrolu nad utakmicom.

Panathinaikos je igrao dobro u prvom poluvremenu koje je i zaključio serijom 8:0 za prednost na odmoru 35:32, održavao je prednost i u početnoj fazi drugog dijela, ali onda više nije imao snage.

Još jednom serijom 8:0 Bayern je stigao do ugodne prednosti 68:61 nakon čega se Panathinaikos nakon trice Fotsisa tri i pol minute prije kraja približio na 70:68, no u sljedećem napadu tricom je uzvratio Nihad Đedović, njegov primjer slijedio je i Duško Savanović i Bayern je pobjegao na nedostižnih 76:68.

Najbolji u domaćem sastavu bio je upravo Savanović s 20 poena (7/10, trica 5/7) čemu je dodao i šest skokova, a Nihad Đedović dodao je 14 poena (5/12) i šest skokova. Kod gostiju Esteban Batista ubacio je 18 poena (9/11) uz sedam skokova, a Vladimir Giankovits dodao je 17 poena (6/14). Potpuno je podbacio Dimitrios Diamantidis koji je ostao bez poena uz šut 0/8.

EA7 Emporio Armani - Barcelona 63:78

Odličan posao odradila je Barcelona na gostovanju u Milanu kod Emporija kojeg je svladala sa 78:63. Domaćin je ambiciozno ušao u susret, nadao se skidanju velikog skalpa kako bi potvrdio da ima visoke ambicije u novoj sezoni, međutim Barcelona je bila bolji protivnik i zasluženo je slavila.

Glavnina posla obavljena je u prvom poluvremenu tijekom kojeg je Barcelona šutirala za tricu sjajnih 8/12, uspjela stvoriti prednost na odmoru 45:32 i dalje kontrolirala igru. Domaćin u nijednom trenutku nije zaprijetio povratkom u utakmicu, najveći dosezi bili su mu spuštanje ne jednoznamenkasti zaostatak.

Posebno raspoložen bio je Alex Abrines koji je šutirao za tricu 5/5 i susret završio s 21 poenom.

"Imao sam osjećaj da mogu baš sve napraviti, nakon prve ubačene trice, sve je išlo u pravom smjeru. Znali smo da nećemo imati lagan posao, da nas očekuje momčad koja igra s puno kontakta, ali smo ih uspjeli zadržati na distanci u trećoj četvrtini i to je presudilo", smatra Abrines.

Uz njega vrlo dobro odigrao je i Tibor Pleiss koji je dodao 16 poena (6/6) i šest skokova. Ante Tomić za 22 minute ubacio je dva poena (1/5) uz pet skokova i tri asistencije, a dva poena dodao je i Mario Hezonja za sedam minuta (1/2 za dva, 0/1 za tricu). Kod Milana Daniel Hackett upisao je 15 poena (6/14) dok su po 11 dodali Alessandro Gentile (3/16, osam asistencija, sedam skokova) i Samardo Samuels (4/8, sedam skokova).

Turow - Fenerbahče 76:91

Iako nije odigrao briljantnu utakmicu, Fenerbahče je glatko slavio u Poljskoj kod Turowa 91:76. Impresionirani Turow pred svojim navijačima vrlo skromno ušao je u utakmicu i na kraju je kažnjen.

Početnih 30:15 za goste pokazalo se presudnim, Turow se nije uspio oporaviti i Fenerbahče je bez većih problema stigao do pobjede.

Luka Žorić nije nastupio, a briljirao je Andrew Goudelock koji je pokazao zašto je s jakim referencama stigao u Istanbul. Susret je završio s 27 poena (10/18) i uz pomoć 16 poena (7/11) Emira Preldžića vodio je goste do pobjede.

Domaćin nije imao dovoljno raspoloženih igrača, a nešto više pokazali su Damian Kulig koji je ubacio 23 poena (8/11) uz osam skokova te Mardy Collins s 20 poena (9/16).