Valencia
Valencia 3:1 Elche
Elche

Davor Mikulić • subota, 25.10.2014.

Već na samom otvaranju susreta Valencia je s dva brza pogotka riješila susret protiv Elchea. Pobjedu je potvrdio David Lomban koji je zatresao vlastitu mrežu, a gostujući poraz je tek ublažio Jonathas u sudačkoj nadoknadi...

Niti šestu utakmicu zaredom nogometaši Elchea ne znaju za pobjedu. Iz Valencije se vraćaju s tri primljena pogotka, a pomoći nije mogao niti Mario Pašalić koji još jednom nije niti dobio priliku.

Susret je otvoren s dva gostujuća, ali neuspješna pokušaja koja nisu predstavljala opasnost za domaćeg vratara, a onda je povela Valencia u 13. minuti iz praktički prve svoje prilike. Nakon udarca iz kuta loptu je dočekao Shkodran Mustafi i glavom ju poslao u Herrerinu mrežu. Pet minuta poslije Elche je imao već dva pogotka zaostatka, a strijelac je na isti način bio i Daniel Parejo.

Do odlaska na predah rezultatskih promjena više nije bilo, iako su prijetili još Rodrigo, Pitati i Alcarer Paco na jednoj, te Gonzalez na drugoj strani.

Odmah na početku drugog dijela susreta u prilici se našao Pablo Piatti koji je pokušao s vrha šesnaesterca, no lopta prolazi malo pored desne vratnice. U 60. minuti je udarcem glavom zaprijetio Mustafi, što brani Herrera. Međutim, gostujući vratar bio je nemoćan tri minute poslije kada je David Lomban u pokušaju čišćenja pogodio vlastitu mrežu za velikih 3:0 Valencije.

Tri minute prije kraja utakmice loptu je primio Negredo i okušao udarac s vrha šesnaesterca koji odlazi iznad grede, a na drugoj je strani također neprecizan bio Domingo Cisma. Ipak, stigli su gosti do počasnog pogotka u trećoj minuti sudačke nadoknade kada se nakon udarca iz kuta najbolje snašao Jonathas.