Getafe
Getafe 0:1 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Branimir Korać • nedjelja, 26.10.2014.

Tvrda i ne baš kvalitetna utakmica na stadionu Getafea. Ipak, Atletico je uspio u samoj završnici prvog poluvremena doći do pogotka i to preko Marija Mandžukića nakon što je lopta pomalo sretno došla do njega u 16 metara domaćina...

Utakmica više borbena nego kvalitetna nije baš ispunila očekivanja. Atletico je u prvom poluvremenu bio momčad koja je više napadala, tražila pogodak dok se Getafe zatvorio i prijetio iz kontranapada.

Ipak, izostale su velike prilike, tek nekoliko prijetnji s obje strane, ali i pogodak Marija Mandžukića.

Prvi je zaprijetio Getafe preko Lacena već u desetoj minuti, međutim njegov udarac nije bio precizan i otišao je pokraj gola.

Na drugoj strani opasno je zapucao Siqueira iskosa, no ravno u vratara Guaitu dok je pokušavao i Griezmann, a njegov najopasniji pokušaj završio je u bloku.

Kada se činilo da će se na odmor otići bez pogodaka, nakon odbijanja lopte u 16 metara poslije kornera, Mandžukić se našao na pravom mjestu i poslao loptu u mrežu.

Treba naglasiti i kako je Mandžukić do pozicije došao u obostranom naguravanju s Alexisom, na kraju je hrvatski reprezentativac bio jači i Alexis je završio na travnjaku, a Mandžukić u listi strijelaca.

U drugo poluvrijeme bolje je ušao Getafe koji je bio blizu pogotka u 50. minuti kada je tri puta svoju mrežu u jednom napadu spašavao Moya, a ubrzo je nervoza eskalirala.

Mandžukić je konstantno bio u ratu s Alexisom koji je potpuno izgubio živce na nešto što mu je Mandžukić dobacio, u prolazu ga je udario namjerno u glavu i opravdano zaradio crveni karton i ostavio Getafe više od pola sata s igračem manje. Dok je Mandžukić ležao na travi, namjerno ga je nagazio i Rodriguez, na njega je skočio Miranda i situacija se dodatno zakuhala, a kraju je Atleticov stoper dobio žuti karton.

U 65. minuti malo je nedostajalo da Getafe dođe do poravnanja, Sammir je netom prije izlaska iz igre sjajno izveo korner, umalo prevario Moyu, ali vratar gostiju izvukao je njegov pokušaj u posljednji trenutak.

Do kraja susreta domaćin je bezuspješno pokušavao doći do pogotka, ostalo je 1:0, a Mandžukić je igru napustio na ulasku u posljednjih deset minuta.

• Obrisan korisnik27.10.2014. u 11:49
    Ovi iz Getafea stvarno prgavi, šakom u glavom na Mandžu iako je i Mandžo kod gola i kod faula malo njega sitno opalio, al onda dok je ležao, drugi igrač Getafea ga namjerno nagazio.
  • Sused27.10.2014. u 11:20