Davor Mikulić • nedjelja, 26.10.2014.

Niti jedan od dva susreta odigrana u kasnom subotnjem terminu nije nam dao pobjednika. Cordoba je u posljednjim minutama spriječila Real Sociedad u osvajanju sva ti boda, dok se u utakmici Eibara i Granade rezultat 1:1 s poluvremena održao do samog kraja...

Cordoba – Real Sociedad 1:1

Dvije momčadi koje se nalaze u očajnoj formi susrele su se večeras u Cordobi, a krajnji ishod možda je i najrealniji. Gosti su poveli u 22. minuti pogotkom Martineza koji je prihvatio loptu nakon ubačaja iz slobodnog udarca i prizemnim udarcem matirao domaćeg vratara Carlosa, a bio je to i rezultat s kojim se otišlo na predah nakon prilično siromašnog prvog poluvremena.

Cordoba je mogla doći do izjednačenja odmah u prvoj minuti nastavka kada je sam na vratara kreunuo Patrick Ekeng, no Zubikarai je pročitao njegovu namjeru i uspio spriječiti pogodak. Blizu su bili i u 63. minuti, ali Xiscov udarac otišao je malo pored okvira vrata.

Međutim, pogodak je stigao tri minute prije isteka regularnog dijela utakmice i to na vrlo sretan način za domaćina. S lijeve je strane pokušao ubaciti Federico Cartabia, a njegova lopta odsjeda na drugoj vratnici i odbija se od Xisca, te ulazi u mrežu za konačnih 1:1.

Eibar – Granada 1:1

Bodovi su podijeljeni i u susretu Eibara i Granade, a oba pogotka postignuta su u prvom dijelu u kojem je domaćin ostavio tek nešto bolji dojam. Granada je povela već u osmoj minuti preko Allana Nyoma koji je ispratio ubačaj Dimitrija Foulquiera i od vratnice loptu poslao iza leđa Irurete.

Rezultat se održao do 37. minute kada je utakmicu rezultatski na početak vratio Eneko Boveda. Naletio je na loptu koju mu je spustio suigrač i s dvadesetak metara odličnim udarcem neobranjivo pogodio gornji lijevi kut gostujućih vrata. Do kraja prvog dijela priliku je još imao Piovaccari, no neprecizno je gađao pored gola.

Drugi dio otvoren je novom prijetnjom Federica Piovaccarija koju su uspjeli blokirati gostujući igrači, a nakon šest minuta glavom je pokušao i Mikel Arruabarrena. Granada je svoju prvu veću priliku u nastavku dočekala u 60. minuti kada je udarac okušao Jhon Cordoba, s jednakim ishodom kao i u 77. minuti, a u preostalom dijelu utakmice svaka je momčad zaprijetila još po jednom, ali bez rezultatskih promjena.