Málaga
Málaga 4:0 Rayo Vallecano
Rayo Vallecano

Branimir Korać • nedjelja, 26.10.2014.

Prvi nedjeljni dvoboj devetog kola Primere donio je gostovanje Rayo Vallecana kod Malage. Domaćin je bio vrlo uvjerljiv i visoko je slavio s 4:0 riješivši susret već za 50 minuta...

Malaga je u prvih osam kola Primere postigla svega sedam pogodaka, no zato je njezin napad bio iznimno efikasan u ovom susretu. Sve što su domaći igrači zamislili, to su i izveli i upisali su posve zasluženu pobjedu.

Uoči ovog susreta tradicija je bila na njezinoj strani, Rayo Vallecano je vrlo teško dolazi do pobjede u susretima s Malagom i samo jednom je slavio na La Rosaledi u posljednjih sedam susreta.

Već u šestoj minuti domaćin je stigao do vodstva kada je Garcia Samuel primio loptu i iznenadio gostujućeg vratara Tona pogodivši u bliži kut.

U 21. minuti brza akcija domaćina, Victor Antunes proslijedio je loptu u sredinu gdje je najbrži Sergi Darder i laganim dodirom vara gostujućeg vratara.

Ako su se gosti nečemu i nadali, ta je nada uništena na samom kraju prvog i početkom drugog poluvremena. Prvo je Juanmi u 45. minuti povisio na 3:0 da bi odmah na početku drugog dijela Nordin Amrabat realizirao kazneni udarac za konačnih 4:0.

Ova pobjeda dovela je Malagu na sedmo mjesto na ljestvici dok je Rayo Vallecano tri boda iza.