Primera, 9. kolo, 25.10.2014, 18:00 h, Madrid, Santiago Bernabéu
3:1(1:1) Barcelona
Neymar 4'
Barcelona

Branimir Korać • subota, 25.10.2014.

Odlična utakmica, opravdan status derbija svih derbija, a na kraju pobjeda madridskog Reala. Barceloni nije pomoglo rano vodstvo, Real Madrid uspio je posložiti redove vrlo brzo te preokretom doći do pobjede...

Asier Illarramendi
83'
6
Sami Khedira
86'
17
Alvaro Arbeloa
89'
Ivan Rakitić
60'
7
Pedro Rodriguez
69'
20
Sergi Roberto
72'
Luis Enrique

Luis Suarez je debitirao, Ivan Rakitić krenuo s klupe, Cristiano Ronaldo nastavio golgetersku seriju, Leo Messi još čeka na rekord, a Real Madrid zasluženo slavi. Konačnih 3:1 posve zasluženo, gosti su propustili priliku otići na 2:0, a nakon toga sve je bilo u znaku razigranog domaćina.

Početak susreta donio je pogodak iz praktički prve prijetnje. Luis Suarez dugačkom loptom pronašao je Neymara koji se lakoćom izborio za prostor i pucao s ruba 16 metara za vodstvo gostiju.

Odmah je domaćin potpuno preuzeo konce igre u svoje ruke, bio je agresivniji, više je tražio pogodak, no lopta nije htjela u gol. Opasno je prolazila kroz peterac u nekoliko navrata, a u 11. minuti Karim Benzema iz prva dva prava udarca, dva puta gađa gredu. Prvo je odlično pucao glavom, a zatim na odbijenu loptu pronašao prostor, no pucao previsoko.

Igralo se puno brže kada je domaćin imao loptu u nogama, ali Barcelona je bila vrlo opasna kada je na svoj karakterističan način uzela loptu i koristila u tim trenucima neuvjerljivo izdanje Pepea. U dva navrata vrlo blizu pogotku bio je Messi, no nije povisio prednost, a onda je domaćin stigao do poravnanja.

U 34. minuti Gerard Pique u padu je zaustavio loptu rukom, sudac Manzano pokazao je na 11 metara, a Cristiano Ronaldo postigao je pogodak za poravnanje, svoj gol u 11. uzastopnoj utakmici te prvi pogodak koji je Barcelona u prvenstvu primila ove sezone.

U samoj završnici prvog poluvremena nevidljivi James Rodriguez imao je priliku dovesti Real Madrid u vodstvo, ali nije dobro zahvatio loptu u sjajnoj poziciji.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Real Madrid stigao je do preokreta. Korner je izveo Toni Kroos, Pepe je bio najviši u skoku i glavom zakucao loptu u mrežu.

U 60. minuti u igru je ušao i Ivan Rakitić i iz njegovog prvog kontakta s loptom otvorila se kontra za Real Madrid, Iniesta i Mascherano nisu se mogli dogovoriti tko će pokupiti loptu, iskoristio je to Isco i nakon proigravanja Ronalda i Rodrigueza do pogotka je stigao Karim Benzema.

U nastavku susreta Barcelona je imala više loptu u nogama, tražila je poravnanje, ali Real je bio jako opasan iz kontranapada i u svaki izlet pred 16 metara gostiju mirisao je na opasnost.

Pogodaka ipak više nije bilo, susret je završen s tih 3:1 i mora se reći zaslužena pobjeda domaćina uz odličan nastup Luke Modrića koji je uz ovacije napustio igru u 89. minuti.

• Obrisan korisnik26.10.2014. u 10:27
    Cijela momcad (kadar igraca), pa onda i sustav igre utjece kako ce pojedini igrac izgledati, a tome se u svim analizama i razmisljanjima premalo daje na vaznosti. Balans je najbitniji. Real je jednostavno trenutno bolje izbalansirana momcad. Zato su jucer svi su izgledali jako dobro, neko vise neko... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.10.2014. u 09:53
    sad neka znalci primjete da modrić nema iza sebe nekog šugavog vukojevića i kako to izgleda. ovaj napadački pristup bez panjeva i kostolomaca je učinkovitiji, jer danas i moraju i znaju vezni igrati oba smijera a brani se cijelom ekipom. pa onda kovačeva ideja i nije toliko luda ako se da vremena... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.10.2014. u 09:39
    Real je svakom utakmicom bolji , jos jednom se pokazuje da je Isco jedan od najboljih igraca . A James me iznenadjuje pozitivno svaku utakmicu ... Po meni su svi odigrali super , ali opet mislim i uz taj gol Pepe vise nije brz i lako ga izbacuju iz igre .. Ali sve u svemu jako dobra i fer utakmica... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.10.2014. u 06:03
    Nogomet je pobjedio! A to znaci da je izgubila Barcelona. Naravno, u svojoj pravoj disciplini -drzanju lopte uz 800 dodavanja - nema im ravnih, tako da su i ovaj put imali 58% posjed lopte. Ako nemaju loptu 80% GUBE - jer ih protivnik busi kao staru drolju.
  • Hrvoje199026.10.2014. u 01:02
    Real me oduševija danas. Svi su odigrali odlično, ki pojedinci i ki momčad. Je, istina, primili su taj glupi rani gol, ima je Messi onu šansu kod 0-1, al Bože moj, to je Barcelona, oni ce svoje šanse uvik napravit. Bar 2, a Real je pokaza karakter, samouvjerenost prvaka Europe, i vidi se da in je... [više na forumu]