Hrvatska nastup u prvom krugu kvalifikacija završila pobjedom protiv Mađarske za prvo mjesto

Branimir Korać • nedjelja, 26.10.2014.

Hrvatska nogometna reprezentacija do 17 godina upisala je pobjedu u posljednjem susretu kvalifikacijskog turnira u Mađarskoj i skupinu prošla s prvog mjesta. U posljednjem susretu igrala je protiv domaćina Mađarske i slavila s 2:1...

Izabranici Luke Pavlovića ostvarili su zacrtano i nastup u prvom krugu kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo završili su na prvom mjestu. Nakon visoke pobjede protiv Kazahstana 8:1 te remija s Izraelom bez pogodaka, Hrvatska je za prvo mjesto igrala s Mađarima i svladala domaćina turnira s 2:1.

Hrvatska je povela u 21. minuti pogotkom Davora Lovrena na dodavanje Nikole Mora da bi Mađari uspjeli poravnati preko Benczea Szabe.

U drugom poluvremenu Luka Pasariček vraća Hrvatskoj vodstvo na dodavanje Karla Majića koji je netom prije toga ušao uz igru.

Hrvatska je ovom pobjedom zauzela prvo mjesto u skupini i sada očekuje ždrijeb elitne faze natjecanja. U njemu će se naći 32 reprezentacije koje će biti podijeljene u osam skupina, a dalje prolaze prvoplasirane i sedam najboljih drugoplasiranih koji će putovati na Europsko prvenstvo u Bugarsku.