Davor Mikulić • subota, 15.11.2014.

Tri večerašnja susreta skupine C kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Francuskoj donijela su tri pobjede, a nešto uspješniji bili su gosti. Ukrajina je s tri pogotka Yarmolenka slavila protiv Luksemburga, Slovaci su bili bolji od Makedonije, a Španjolska nije imala nikakvih problema s Bjelorusima...

Luksemburg – Ukrajina 0:3

Zasluženu pobjedu upisali su reprezentativci Ukrajine na gostovanju u Luksemburgu i tako pobjegli svom prvom pratitelju Makedoniji na šest bodova prednosti. Briljirao je Yarmolenko, 25-godišnji igrač kijevskog Dinama, koji je danas bio zaslužan za sva tri pogotka gostiju.

U prvom poluvremenu susreta s velikim brojem prigoda na obje strane, gledatelji su vidjeli samo jedan pogodak. Nakon ubačaja iz kuta u 33. minuti i velike gužve u šesnaestercu, lopta se vratila do Yarmolenka, a on ju s pet metara zakucava pod gredu.

Osam minuta igre u nastavku bilo je dovoljno za drugi pogodak kada je odličnim udarcem pogodio suprotnu stranu domaćeg vratara, da bi samo tri minute poslije postavio konačnih 3:0. Prevario je svog čuvara, izborio se za udarac i lijevom nogom još jednom pogodio neobranjivo za Jouberta.

Makedonija – Slovačka 0:2

Vrlo zanimljivo bilo je u Makedoniji odakle je puni plijen odnijela Slovačka koja je već nakon prvih 45 minuta imala velikih 0:2. Slovaci su nakon četiri odigrana kola jedina reprezentacija s maksimalnim učinkom u skupini C.

Nešto više pokušaja tijekom prvog dijela susreta imali su domaći igrači, no za razliku od Slovaka nisu znali iskoristiti ukazane prilike pa su već od 25. minute bili u minimalnom zaostatku nakon što je Kucka pogodio na asistenciju Weissa. U 38. minuti bilo je 0:2, a za to se pobrinuo Nemec koji je pronašao put do mreže Pacovskog.

Drugo poluvrijeme bilo je bitno drugačije jer su oba vratara imala puno manje posla. Gosti su, očekivano, prepustili kontrolu lopte Makedoncima, ali bez prave opasnosti za Kozacika pa se rezultat nije mijenjao.

Španjolska – Bjelorusija 3:0

Kao što se i očekivalo, bez ikakvih problema svoj je posao odradila Španjolska protiv koje gosti iz Bjelorusije nisu imali previše šansi. Pedro je zaprijetio već u sedmoj minuti kada mu je nedostajalo preciznosti, a nakon dvadeset minuta pitanje pobjednika bilo je riješeno.

Domaćina je u vodstvo u 18. minuti fenomenalnim udarcem s dvadesetak metara doveo Isco, a samo minutu poslije prednost je udvostručio Sergio Busquets. Juanfran je poslao prizemnu loptu s desne strane, a gostujući igrač skreće ravno na nogu Busquetsa koji pogađa Ženovov donji lijevi kut.

S tim se rezultatom otišlo na predah, a konačnih 3:0 postavljeno je već u 55. minuti kada se među strijelce upisao i Pedro. Ponovno je asistent bio Juanfran čiju loptu igrač Barcelone zakucava pod gredu i bez ikakvih šansi ostavlja gostujućeg vratara.