Kvalifikacije, skupina E, 15.11.2014, 20:45 h
Švicarska
Švicarska 4:0 Litva
Litva

Branimir Korać • subota, 15.11.2014.

Švicarci su visoko svladali Litvu u St. Gallenu, no punih 65 minuta su se mučili i nikako nisu mogli probiti obranu gostiju. Kada već nisu mogli sami, pomogao im je Giedrius Arlauskis, litavski vratar koji je teško kiksao kod prvog gola...

Litva ipak nije izdržala u St. Gallenu. Iako se više od sat vremena manje-više dobro branila, više zbog dobrog nastupa Giedriusa Arlauskisa nego zbog svoje dobre obrane, ali Švicarska je bila u to vrijeme prilično frustrirana.

Domaćin je potpuno dominirao i nizao prilike, no lopta jednostavno nije htjela u gol. Jedan od ključnih trenutaka dogodio se u 64. minuti kada je igru napustio Mehmedi koji je netom prije toga u situaciji jedan na jedan s vratarom pogodio vratnicu, a u igru ušao Josip Drmić.

Drmić je imao svoje prste u čak tri pogotka Švicaraca pa tako i onom vodećem. Vodstvo je stiglo u 66. minuti kada je Shaqiri izveo korner, Arlauskis krenuo na loptu i zapeo na Drmiću i Kijanskasu i umjesto da izbije loptu, on ju je ubacio u svoj gol.

Tu se otvorilo. Već dvije minute kasnije Schär je ostao potpuno zaboravljen u 16 metara i bez problema povisio na 2:0, a u zadnjih deset minuta Xherdan Shaqiri je iz dvije kombinacije s Drmićem postigao još dva pogotka za glatko slavlje Švicaraca.