Josip Piršljin • četvrtak, 09.10.2014.

Nogometna reprezentacija Švicarske otvorila je kvalifikacije za Europsko prvenstvu s dva poraza. Ovog puta Petkovićevi igrači su poraženi u Mariboru od Slovenije i sada se nalaze u neugodnoj situaciji. Englezi nisu imali problema protiv San Marina, a u baltičkom okršaju slavila je Estonija.

Skupina E

Slovenija se iskupila pred svojim navijačima na Ljudskom vrtu za poraz u Estoniji. U Maribor je došla Švicarska Vladimira Petkovića, no nije uspjela upisati prve bodove u kvalifikacijskoj skupini E za odlazak na Europsko prvenstvo u Francuskoj.

Momčad Srećka Kataneca pobijedila je 1:0 kasnim pogotkom Milivoja Novakovića, napadača japanskog Shimizua S-Pulsea. Pogodak vrijedan slavlja nad Švicarcima Slovenci su postigli u 79. minuti nakon što je Dejana Lazarevića u kaznenom prostoru srušio Johan Djourou, a Novaković bio precizan iz jedanaesterca.

Englezi su na Wembleyju ugostili slabašni San Marino i očekivano visoko slavili. Time su igrači Roya Hodgsona povezali dvije pobjede poslije uspješnog gostovanja u Švicarskoj. U Londonu se do prvog pogotka čekalo do 25. minute kada je strijelac bio Jagielka.

Do kraja prvog poluvremena još je Rooney s bijele točke povisio vodstvo Engleske, a odmah nakon početka drugog dijela 3:0 je postavio Welbeck na asistenciju Oxlade-Chamberlaina. Isti je igrač ponovno bio asistent u 72. minuti, a pogodak je postigao Townsend. Konačni rezultat postavio je gostujući igrač Della Valle autogolom.

Estonija je u prošlom kolu napravila odličan posao pobijedivši Sloveniju, ali ta tri boda nije kapitalizirala u Litvi. Domaćin je, naime, minimalno slavio i time upisao šesti bod u dvije utakmice. Sve do 76. minute na semaforu je stajalo 0:0, no tada je Mikoliunas zabio za Litvance i donio svojoj momčadi pobjedu. Estoniji je još pred kraj dvoboja isključen Kallaste.

• Obrisan korisnik10.10.2014. u 06:31
    velika pobjeda Engleza još ako otresu Estonce za par dana nitko im neće biti ravan
  • Obrisan korisnik10.10.2014. u 00:13
    Švicarci su pokazali kako nemaju momčadski duh. I to je zato jer ne žive jednu filozofiju lopte. Nisu istih korijena. Bitno je imati nacionalni naboj kod ovakvih utakmica ne iz prkosa nego iz čisto športsko psiholoških razloga. Kad 11 ljudi kao što su to večeras bili slovenci vjeruje u učinak onda... [više na forumu]
  • narada10809.10.2014. u 23:54
    prvi put u životu sam vidio da se Roy Hodgson smješka - u 41. min. kod 1:0 za goste.