Josip Piršljin • nedjelja, 12.10.2014.

U skupini E kvalifikacija za Europsko prvenstvo odigrane su još dvije utakmice. Slovenija je povezala dvije pobjede, bila je uspješna u Litvi, dok je u Estoniji gostovala Engleska koja je slavila lijepim pogotkom Rooneyja.

Englezi su došli do treće pobjede u isto toliko utakmica na gostovanju u Estoniji. Za osvajanje devetog boda bio im je dovoljan jedan gol koji je pao u drugom poluvremenu. Hodgson je postavio svoje igrače u 4-3-1-2 formaciju s time da je u ulozi polušpice bio Lallana, a u napadu su igrali Rooney i Welbeck.

Domaći su se na Le Coq Areni u Tallinnu očekivano postavili defenzivno i orijentirali se na kontranapade, no u prvom dijelu nije bilo previše prilika na utakmici. Sve do 73. minute na semaforu je stajalo 0:0, a tada je pobjedu Gordom Albionu donio napadač Manchester Uniteda.

Rooney je odlučio izvesti slobodni udarac iz izgledne pozicije i napravio je to odlično prebacivši živi zid i pogodivši mrežu vratara Pareika. To je bilo dosta za slavlje Engleske koja je od 48. minute imala igrača više jer je drugi žuti karton dobio Estonac Klavan.

Milivoje Novaković je najzaslužniji što se Slovenija nakon trećeg kola nalazi na drugom mjestu, odmah iza Engleske. Najprije je zabio jedini pogodak Švicarskoj, a potom je Litvi zabio još dva. Slovenci su slavili 2:0 i veoma zadovoljni se mogu vratiti klupskim obavezama.

U 33. minuti gostujući igrači su dobro kombinirali nakon čega je Pečnik gurnuo Novakovića pred Arlauskisa, a napadač japanskog Shimizua nije pogriješio. Pet minuta kasnije još jedna odlično izvedena akcija rezultirala je drugim golom Novakovića kojem je domaći vratar obranio prvi pokušaj, no drugi nije mogao.