Kvalifikacije, skupina G, 12.10.2014, 20:45 h
Švedska
Švedska 2:0 Lihtenštajn
Lihtenštajn

Branimir Korać • nedjelja, 12.10.2014.

Švedska je u posljednjem susretu trećeg kola u skupini G očekivano svladala Lihtenštajn s 2:0. Pobjeda Šveđana mogla je biti i uvjerljivija, no obrana gostiju većim dijelom susreta odlično se držala...

Bez Zlatana Ibrahimovića i u ovom susretu, uz dosta izmiješan sastav, Švedska je ugostila Lihtenštajn u susretu u kojem nije imala pravo na krivi korak.

Početak natjecanja u skupini Šveđanima je donio dva remija i očajnički su tražili pobjedu kako bi zadržali priključak s glavnim konkurentima. Na kraju su je i ostvarili protiv protivnika koji se očekivano usredotočio na obranu svojeg gola bez velikih ambicija prema naprijed.

Nakon nekoliko propuštenih prilika, Švedska je povela u 34. minuti pogotkom Erkana Zengina uz pomoć gostujućeg braniča od kojeg se lopta odbila i dobila visok luk te je bila neuhvatljiva za vratara Cengiza Bicera.

Odmah na početku drugog poluvremena tragična reakcija Bicera kod ispucavanja lopte, dala je čistu priliku Jimmyju Durmazu koji je lakoćom zabio.

Bilo je to za konačnih 2:0 i prva tri boda za Švedsku u ovim kvalifikacijama. Šveđani 15. studenog putuje u Podgoricu dok će Lihtenštajn gostovati u Moldaviji.