Kvalifikacije, skupina G, 08.09.2014, 18:00 h
Rusija
Rusija 4:0 Lihtenštajn
Lihtenštajn

Branimir Korać • ponedjeljak, 08.09.2014.

Rusija je dobro otvorila kvalifikacijski ciklus za odlazak na Europsko prvenstvo 2016. godine u Francusku. U Areni Himki ugostila je skromni Lihtenštajn i slavila s 4:0...

Uz pomoć samog Lihtenštajna, Rusija je došla do glatke pobjede na otvaranju kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2016. godine. Visoko je slavila s 4:0, a Lihtenštajn je bio od velike pomoći s dva autogola za 2:0.

Pred polupraznim tribinama u gostujućem sastavu zaigrao je i 40-godišnji Mario Frick, no neće pamtiti ovaj susret po dobrom, naime na 40. rođendan skrivio je kazneni udarac za 3:0.

Inače, Rusija je povela već u četvrtoj minuti kada je Sergej Ignaševič izveo slobodni udarac, lopta je pogodila Marca Büchela i prevarila vratara Petera Jehlea.

Bio je to ujedno i jedini pogodak u prvom poluvremenu, no već u petoj minuti drugog dijela vratar Lihtenštajna morao je po drugi put po loptu u mrežu. Ovaj put uspio je obraniti udarac Džagoeva, no odbijena lopta pogodila je Franza Burgmeiera i otišla u mrežu.

U 54. minuti Kombarov je iz kaznenog udarca povisio na 3:0 da bi konačnih 4:0 postavio Dzjuba svojim prvim golom u dresu ruske reprezentacije.