Branimir Korać • nedjelja, 12.10.2014.

Dva susreta skupine G kvalifikacija za Europsko prvenstvo nisu obilovala pogocima. Rusija je u Moskvi neugodno iznenadila svoje navijače samo remijem protiv Moldavije dok je Austrija bila bolja od Crne Gore...

Austrija - Crna Gora 1:0

Austrija je odigrala dobru utakmicu u Beču protiv Crne Gore i upisala minimalnu pobjedu 1:0. Na Ernst Happel stadionu bila je bolji protivnik i nakon trećeg kola natjecanja u skupini ima sedam bodova i još uvijek je bez poraza.

Protiv Crnogoraca vrlo brzo su poveli i to već u 24. minuti kada je Rubin Okotie, suigrač Marina Tomasova u Münchenu 1860, bio na pravom mjestu na rubu peterca i dobro reagirao na ubačaj Marka Arnautovića.

Krajem prvog poluvremena Crna Gora je mogla do poravnanja, međutim pokušaj Simona Vukčevića nije bio precizan i Austrija je na odmor odnijela prednost 1:0.

U nastavku susreta Crna Gora je pokušala u završnici doći do pogotka, međutim pokušaji su se odbijali od austrijske obrane. Domaćin je i u drugom dijelu imao bolje prilike, međutim Vukašin Poleksić bio je raspoložen.

Rusija - Moldavija 1:1

Iznenađenje je priredila Moldavija koja je odigrala 1:1 na gostovanju u Rusiji. Rusi su imali veliku inicijativu, konstantno su tražili pogodak, ali napadači nisu bili raspoloženi, a moldavski vratar Cebanu branio je odlično.

Što je utakmica više odmicala, to je pritisak Rusa bio veći, međutim Capellova momčad nikako nije mogla do pogotka.

Na početku drugog poluvremena čisti zicer promašio je Denis Glušakov, prijetio je konstantno i Artjom Dzjuba koji je napokon i uspio svladati gostujućeg vratara u 73. minuti.

Pogodak je postigao iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Viktor Golovatenko i u tom trenutku činilo se da će Rusi ipak spriječiti iznenađenje. Međutim dvije minute kasnije šok za domaće navijače. Aleksandru Dedov ubacio je iz kornera, najviši u skoku bio je njegov imenjak Epureanu koji lijepo pogađa za konačnih 1:1.

Bod osvojen na teškom gostovanju u Solni, Rusija je tako poništila posve neočekivanim remijem protiv skromne Moldavije.

• Obrisan korisnik12.10.2014. u 21:54
    ma kod nas su uvijek nerealna očekivanja, to je ćiro peder kriv sa trećim mjestom jer poslije ništa nije dovoljno dobro :)
  • CleonHR12.10.2014. u 21:35
    E prijatelju moj, mi ako u 15. minuti ne vodimo 5:0 bez obzira ko nam je protivnik, odma valja mijenjati izbornika