Branimir Korać • subota, 15.11.2014.

Engleska je primila prvi pogodak u kvalifikacijama, međutim i dalje je ostala na stopostotnom omjeru. U Londonu je ugostila Sloveniju koja je stigla do vodstva, solidno se držala, ali nakon vodećeg pogotka otišla je u poraz...

Slovenija je u London doputovala s velikom željom da ostane neporažena, međutim na kraju nije izdržala. Stigla je do vodstva u 58. minuti, ali niti 15 minuta kasnije već je zaostajala s visokih 3:1.

Nathaniel Clyne debitirao je u engleskom sastavu na desnom boku, a Wayne Rooney igrao je svoju 100. utakmicu u dresu Engleske i obojica su odradili dobar posao.

U prvom poluvremenu pogodaka nije bilo, Slovenija je solidno zatvorila prilaze svojem golu, a ono prilika što su i stvorili, Englezi nisu iskoristili.

Drugo poluvrijeme ipak je bilo sadržajnije i donijelo je četiri pogotka. Engleska je nastavila s boljom igrom, no povela je Slovenija.

U 58. minuti dosuđen je slobodni udarac uz aut liniju daleko od gola, odlično je ubacio Kirm, a Jordan Henderson glavom je krasno prebacio i prevario Harta.

No kratko je trajalo slavlje Slovenije koja na vrlo glup način pomaže Englezima. Rooney se prošetao kroz slovensku obranu, a onda ga je potpuno nepotrebno s leđa srušio Boštjan Cesar i nije bilo nikakve dvojbe. Kazneni udarac za domaćina i pogodak Rooneyja za 1:1.

Podiglo je to Engleze, a pogubno utjecalo na Slovence koji u 66. minuti nižu pogreške u obrani i lopta dolazi do samog Dannyja Welbecka koji bez problema zabija.

Welbeck je bio precizan i u 72. minuti nakon lijepe akcije sa Sterlingom i tu je pala i definitivna odluka. Slovenija je imala šansu smanjiti preko Rotmana, ali on je sa 16 metara pucao visoko preko gola.