Davor Mikulić • četvrtak, 09.10.2014.

Definitivno najveće iznenađenje večeri priredili su reprezentativci Slovačke koji su rezultatom 2:1 slavili protiv Španjolske. Blizu iznenađenja bio je i Luksemburg u Makedoniji kojoj je pobjedu donio Besart Abdurahimi u sudačkoj nadoknadi...

Bjelorusija - Ukrajina 0:2

Nakon domaćeg poraza u prvom kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo Ukrajina je ostvarila pobjedu u Borisovu gdje su porazili domaću Bjelorusiju. Bio je to susret bez puno prigoda za postizanje pogotka, no Ukrajinci su većinu vremena imali loptu u svom posjedu.

Mreže su mirovale sve do 82. minute kada je vlastitu mrežu pogodio Martinovič. Domaća se momčad nije uspjela vratiti nakon toga, ali je reprezentacija Ukrajine stigla i do drugog pogotka kojim su zaključili utakmicu i potvrdili osvajanje prvih bodova. U trećoj minuti sudačke nadoknade Jarmolenko je uposlio Sidorčuka koji je uspio loptu poslati iza leđa domaćeg vratara.

Makedonija - Luksemburg 3:2

Reprezentacija Makedonije sasvim sigurno nije očekivala da će protiv Luksemburga do pobjede doći tek u samoj završnici utakmice, posebno nakon što je Trajkovski pogodio za vodstvo u 20. minuti. Međutim, već do poluvremena gosti su potpuno okrenuli rezultat i na odmor otišli s prednošću. Prvo je Bensi izjednačio u 39. minuti, da bi Turpel u 44. minuti bio strijelac za preokret.

U drugom je poluvremenu domaći sastav zaigrao onako kako se očekivalo od samog početka i bio puno bolji, a u 66. minuti rezultat je s bijele točke poravnao Adis Jahović. Luksemburg se uspješno branio i odolijevao svim napadima, no obrana je popustila u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je unaprijed planiranu pobjedu svojim pogotkom donio Besart Abdurahimi. Za Makedoniju je svoj prvi nastup odradio Arijan Ademi odigravši svih 90 minuta.

Slovačka - Španjolska 2:1

Za najveće iznenađenje večeri pobrinula se Slovačka koja je na svom terenu pobijedila Španjolsku, iako su gosti bili dominantni u svim segmentima tijekom svih 90 minuta. Prvi im je to kvalifikacijski poraz još od 2006. godine kada je bolja bila reprezentacija Švedske.

Slovačka je povela u 17. minuti nakon što su nešto ranije obje momčadi imale po jednu odličnu prigodu. Weiss je kratko dodao loptu za Kučku nakon slobodnog udarca na otprilike 25 metara, a on pogađa "kroz" Casillasa. Do odlaska na predah dvaput je opasnije prijetio Raul Albiol, te jednom Sergio Busquets, no promjena nije bilo.

Nastavili su Španjolci s prijetnjama i u nastavku kada su pokušavali Fabregas i Diego Costa, ali pogodak je stigao tek osam minuta prije kraja susreta. Jordi Alba je ubacio loptu koju je dočekao Paco Alcacer i poravnao rezultat. Možda se činilo kako bi Španjolci mogli doći i do pobjede, no domaća im je reprezentacija priredila i drugi šok. Duris je u 87. minuti s desne strane ubacio loptu na drugu vratnicu gdje se našao Stoch koji je glavom zatresao mrežu za veliko slavlje domaćih navijača.