Branimir Korać • petak, 21.11.2014.

U večernjem programu šestog kola Eurolige gosti su odnijeli puni plijen. Ante Tomić i Mario Hezonja slavili su u Münchenu dok je Luka Žorić odnio pobjedu iz Milana...

Barcelonina rapsodija u drugoj četvrtini u Münchenu

Pao je i neslavni Cibonin rekord što se tiče Barceloninih europskih utakmica, momčad Xavija Pascuala ubacila je Bayernu u Münchenu 60 poena u prvom poluvremenu čime je srušen klupski rekord iz 2003. godine kada je Ciboni ubačeno 58 poena.

Bila je to Barcelonina napadačka rapsodija u drugoj četvrtini kada su gosti utrpali čak 38 poena i osigurali vrlo uvjerljivo vodstvo već na poluvremenu i praktički već tu riješili utakmicu u svoju korist.

Nakon ovakvog prvog dijela, bilo je jasno tko će odnijeti pobjedu i samo je bilo pitanje s kolikom prednosti će gosti slaviti. Na kraju je na semaforu stajalo 99:77 za Barcelonu koja je ovim slavljem osigurala mjesto u Top 16.

Po 15 poena u gostujućem sastavu ubacili su Marcelinho Huertas (6/7, šest asistencija), Juan Carlos Navarro (5/11) i Boštjan Nachbar (5/7). Ante Tomić je za 16 minuta ubacio osam poena (2/3 za dva) uz šest uhvaćenih skokova, a Mario Hezonja za 13 minuta dodao je tri poena (1/2 za dva, 0/1 za tri), tri skoka i tri asistencije.

U Bayernovim redovima Nihad Đedović ubacio je 14 poena (6/12) i dodao pet asistencija, a Robin Benzing ubacio je 12 poena (5/9).

Maccabi se počeo buditi

Limoges je ostao uz Cedevitu na dnu ljestvice sa samo jednom pobjedom i nakon domaćeg dvoboja protiv Maccabija. Nakon očajnog razdoblja u kojem su doživljavali poniženje za poniženjem, igrači Maccabija očito su se malo trgnuli i zaigrali kvalitetnije.

U prošlom kolu u Malagi izvukli su pobjedu nakon koje je domaćin žestoko opalio po sucima, pogotovo našem Sretenu Radoviću, a u Francuskoj je izvučena još jedna tijesna pobjeda, no ovaj put suci neće biti u prvom planu.

Limoges je imao previše kriznih trenutaka u igri da bi mogao iz ovog susreta izvući pobjedu. Kada god bi se uspio približiti, Maccabi bi kreirao seriju i ponovno je slijedilo hvatanje zaostatka.

U posljednjoj dionici Limoges je imao seriju 16:3 kojom je preuzeo vodstvo 66:64, no Sylven Landesberg ubacio je dvije trice kojima je vratio goste u vodstvo, zatim je i Pargo vezao dvije odlične akcije kojima je donio Maccabiju 75:71 40 sekundi prije kraja i domaćin više nije mogao do preokreta. Završilo je 79:73 za Izraelce.

Landesberg je ubacio 22 poena (9/15) uz devet skokova, a Yogev Ohayon je dodao 11 poena (4/8) uz osam ukradenih lopti i šest asistencija. Kod domaćina Leo Westermann upisao je 16 poena (5/8) i osam asistencija, a Adrien Moerman 11 poena (4/11) i 13 skokova.

Panathinaikos pronašao žrtvu u Poljskoj

Napokon je do gostujuće pobjede stigao Panathinaikos koji je slavio u Poljskoj kod Turowa 79:69. U susretu u Lublinu gosti su sredinom prve četvrtine preuzeli kontrolu nad utakmicom i do kraja susreta više je nisu ispuštali.

Presudila je u konačnici ta crna rupa u igri domaće momčadi kada je Panathinaikos serijom 12:0 preuzeo kontrolu nad utakmicom, poveo 20:13 i do kraja susreta nije ispuštao prednost. U samoj završnici imao je Panathinaikos vodstvo i preko 20 poena viška da bi na kraju završilo plus deset.

Loukas Mavrokefalidis bio je najefikasniji kod gostiju s 21 poenom (6/7) čemu je dodao i šest skokova dok je James Gist dodao 16 poena (6/11) i pet skokova. Kod domaćina po 13 poena ubacili su Tony Taylor (5/11, sedam skokova) i Chris Wright (4/6).

Fenerbahče do velike pobjede u Milanu

U zanimljivom dvoboju u Milanu Fenerbahče je bio bolji od Armanija s 80:74. Vrlo važna pobjeda za momčad Luke Žorića koja je uspjela u završnici izdržati salete domaćina.

Od početka druge dionice sve je bilo na strani turske momčadi. Igrači Željka Obradovića bolje su ušli u to razdoblje, uspjeli preuzeti kontrolu nad rezultatom i održavati prednost.

U završnici treće dionice prednost gostiju bila je i u dvoznamenkastim vodama, no uspjeli su se domaćini oporaviti i do kraja susreta opasno zaprijetiti. Ipak, Fenerbahče se uspio obraniti i nije dopustio Armaniju da se približi na manje od tri poena razlike. Hickman i Bjelica s linije slobodnih bacanja dovršili su posao i odveli goste do pobjede.

Kod gostiju Hickman je ubacio 14 poena (4/13) uz pet skokova, a Bjelica 11 poena (3/6) uz osam skokova. Luka Žorić je za 20 minuta ubacio pet poena (2/6) uz tri skoka. Kod domaćina Alessandro Gentile ubilježio je 17 poena (6/12) dok je Samardo Samuels dodao 13 poena (5/9) i sedam skokova.