Čupić predvodio Kielce do pobjede nad Kadetten Schaffhausenom, Kopljarovih šest u slavlju PSG-a

Danijela Lemaić • nedjelja, 30.11.2014.

Kompletirano je sedmo kolo Lige prvaka, a ove nedjelje do slavlja i nova dva boda sigurno su stigli Flensburg i Kielce. Dunkerque je pobjedom nad Aalborgom zauzeo četvrtu poziciju na tablici, dok je PSG pred domaćom publikom očitao rukometnu lekciju makedonskom Metalurgu.

Paris Saint-Germain Handball - Metalurg 35:24 (19:10)

Momčad PSG-a od prve minute susreta nametnula je svoj ritam koji Makedonci nisu mogli pratiti, Već nakon 15 minuta igre na semaforu je stajalo 9:4. Na vratima je raspoloženi Thierry Omeyer lako zaustavljao gostujuće napade i pomogao ekipi da do odlaska na odmor prednost poveća na +9 (19:10).

Uvodne minuta nastavka donijele su nešto lošiju igru s obje strane stoga je nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu bilo tek 21:14. Pozvao je tada minutu odmora domaći trener Philippe Gardent koja je očito dobro došla Parižanima koji su tada napravili seriju 6-1 za 27:15. Do kraja susreta PSG je držao stečeno vodstvo i na kraju slavio 35:24. U redovima PSG-a najefikasniji je bio Marko Kopljar sa šest pogodaka, Jakov Gojun zabio je njih tri, a Igor Vori dva. U redovima Metalurga istaknuo se Nikola Markoski sa šest zgoditaka, dok je njih četiri dodao Dejan Manaskov.

SG Flensburg-Handewitt - KIF Kolding Kobenhavn 27:20 (15:10)

Aktualni europski klupski prvak snažno je ušao u susret, naime, već nakon osam minuta bilo je 6:1 nakon dva vezana pogotka Thomasa Mogensena. Čvrsta i pokretljiva obrana nije dopuštala KIF Koldingu da pronađe put do mreže, a uz nekoliko tehničkih grešaka i izgubljenih lopti Flensburg je lako stizao do pogodaka iz kontri stoga se na odmor otišlo pri +5 (15:10).

Početkom drugog poluvremena KIF Kolding je uspio smanjiti zaostatak na tri pogotka razlike (15:18), ali tada se nanovo probudila njemačka ekipa i preko Johana Mikaela Jakobsena odvojila se na +4 (19:15). U posljednjih deset minuta dvoboja momci Ljubomira Vranješa dodatno su pojačali tempo te su s nekoliko uzastopnih zgoditaka ostavili goste na minus šest (18:24), a do kraja susreta vodstvo su povećali na 27:20. Thomas Mogensen sa sedam golova bio je najbolji u redovima Flensburga, dok je kod suparničke ekipe najefikasniji bio Kim Andersson sa šest pogodaka.

Vive Tauron Kielce - Kadetten Schaffhausen 33:24 (14:12)

Vrlo dobru igru pružile su obje ekipe od samog početka susreta stoga je rezultat u 15. minuti bio 7:7. Kielce dolazi u vodstvo nakon kontre Ivana Čupića koji zabija za 10:9, a tek je u posljednjih pet minuta prvog dijela susreta poljska ekipa uspjela prelomiti rezultat i odvojiti se na +2 (14:12) po odlasku na odmor.

U drugom poluvremenu pokazalo se iskustvo i širina klupe Kielcea koji u 39. minuti ostavlja Kadetten Schaffhausen na minus četiri (17:21). Švicarci nisu mogli pronaći rješenje za čvrstu poljsku obranu stoga je vodstvo Kielcea raslo iz minute u minutu. Po posljednjem sučevu zvižduku na semaforu je stajalo 33:24. Kielce je do pobjede vodio Ivan Čupić s devet pogodaka, tri manje zabio je Denis Buntić, Manuel Štrlek nije postigao nijedan gol, a na listu strijelaca upisao se i vratar Marin Šego s jednim zgoditkom. Kod Kadetten Schaffhausena istaknuo se Manuel Liniger s 11 golova, dok je Marko Mamić suparničku mrežu zatresao dva puta.

Aalborg Handball - Dunkerque HB Grand Littoral 25:28 (13:15)

Velika borba vladala je na utakmici Aalborga i Dunkerquea u Danskoj, naime, obje ekipe vrlo dobro su otvorile utakmicu stoga se do 15. minute igralo u izjednačenom tonu. Probudili su se tada Francuzi i preko Kornela Nagyja odvojili se na +3 (14:11). Do isteka 30. minute domaćini su smanjili zaostatak na 13:15.

Na početku drugog poluvremena Aalborg je stigao na pogodak zaostatka (15:16), no tada prebacuje u višu brzinu Dunkerque i s Baptistom Buttom i Julianom Emonetom odlazi na pet pogodaka vodstva (22:17) u 45. minuti. Držali su tako francuski igrači vodstvo do posljednjih pet minuta utakmice kada Aalborg uspijeva smanjiti minus na tri zgoditka, a ta se rezultatska razlika zadržala sve do isteka 60. minute kada je bilo 25:28. Kod Dunkerquea su se istaknuli Theophile Causse, Kornel Nagy i Julian Emonet svaki s po pet pogodaka, dok su kod Aalborga najefikasniji bili Sander Sagosen i Morten Andreas Slundt svaki s po šest golova.