Estudiantes se specijalizirao za velikane, nakon Real Madrida svladao i Barcelonu

Branimir Korać • ponedjeljak, 22.12.2014.

Košarkaši Estudiantesa u tri posljednja kola priredili su dva velika iznenađenja. Prvo su svladali madridski Real, a zatim i Barcelonu od koje su bili bolji sa 102:96...

Momčad koja je skupila svega četiri pobjede u 12 odigranih kola može se pohvaliti kako je skinula skalpove najvećih španjolskih klubova. Nakon pobjede protiv Real Madrida prije dva kola, Estudiantes je sada svladao i Barcelonu.

U susretu u kojem su obrane bile u drugom planu, Madriđani su šutirali 63 posto za dva poena (26/41) i 62 posto za tricu (8/13) te uz trojicu vrlo raspoloženih igrača stigli su do pobjede.

Ključnu seriju domaćin je napravio sredinom treće četvrtine kada je s 10:0 pobjegao na 85:77 od čega se Barcelona nije oporavila. I kada je zaprijetila u završnici, domaćin je imao mirnu ruku s linije slobodnih bacanja i upisao je pobjedu.

Federico Martín Van Lacke ubacio je 25 poena (7/9), Nacho Martin dodao je 24 poena (8/12), a Javier Salgado 20 poena (6/9) uz šest asistencija. Kod gostiju najbolji je bio Justin Doellman s 25 poena (9/13), a DeShaun Thomas dodao je 16 poena (7/12). Mario Hezonja za 27 minuta ubacio je osam poena (1/1 za dva, 2/4 za tri) uz tri skoka, a Ante Tomić za 24 minute osam poena (4/8 za dva) uz šest asistencija i tri skoka.