Slovenija 23:32 Francuska
Francuska

Odlična Francuska i Omeyer već u prvom poluvremenu srušili slovenske snove

Iz Dohe:Jelena Bagarić • srijeda, 28.01.2015.

Jednosmjernu utakmicu odigrali su Francuska i Slovenija u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva. Francuska je na čelu s odličnim Thierryjem Omeyerom slomila Sloveniju u prvih 15 minuta susreta. U nastavku se Slovenija sredinom poluvremena uspjela vratiti u susret, no to nije dugo trajalo pa je Francuska utakmicu zaključila uvjerljivom pobjedom 32:23 (18:10).

Jedini pozitivan rezultat reprezentacija Slovenije imala je na samom početku kada je Klemen Cehte postigao prvi pogodak na utakmici protiv Francuske. Sve ostalo išlo je u korist Francuske koja je postigla sedam uzastopnih pogodaka. Kako je Francuska zabijala tako je Thierry Omeyer i branio. U prvih deset minuta susreta imao je sedam obrana.

Post Slovenije od 12 minuta prekinuo je Jure Dolenec zabivši tek drugi gol za svoju momčad u 13. minuti. Svoju najveću prednost Francuzi su dosegli u 25. minuti kada je Guillaume Joli postigao dva uzastopna pogotka za 17:8. Omeyer je i dalje neumoljivo branio pa je do kraja poluvremena skupio 12 obrana, a Slovenci su uspjeli smanjiti na 18:10 na poluvremenu.

Ništa se mnogo nije promijenilo niti u nastavku. Francuska je cijelo vrijeme igrala sa svojom prvom postavom koja je neumoljivo zabijala i podigla svoju prednost na ogromnih plus 11. Međutim, sredinom poluvremena Slovenija nošena obranama Gorazda Škofa uspijeva smanjiti zaostatak. Na ruku joj je išlo i dvostruko isključenje Francuza u 47. minuti. Izabranici Borisa Deniča odlično su to iskoristili i u 49. minuti preko Marka Bezjaka došli na samo četiri pogotka zaostatka (20:24).

No, to je bilo sve od Slovenaca koji su potom primili četiri uzastopna pogotka i Francuska je mogla biti potpuno sigurna u svoju pobjedu. Tek u zadnjih deset minuta Claude Onesta dao je priliku i nekim drugim igračima. I oni su uspjeli održati prednost koja je već prije bila stvorena te je Francuska susret završila uvjerljivim slavljem.

Omeyer je susret završio sa 17 obrana, dok se napadački istakao Daniel Narcisse sa šest postignutih pogodaka. Sloveniju je također sa šest predvodio Luka Žvižej dok je Škof skupio deset obrana. Francuska će tako u četvrtfinalu igrati protiv Španjolske koja je pobijedila Dansku, dok će Slovenija u razigravanju od petog do osmog mjesta boriti s Danskom.

• serieA29.01.2015. u 13:55
    jbg,rukometni dream team...ako njima trebaju još uvijek iskusni igrači zašto kod nas se na svakom natjecanju mora pomlađivati???
    serieA
  • Obrisan korisnik28.01.2015. u 22:49
    u jednom od najboljih rukometnih tekstova ovdje odlicno su povucene samo neke paralele izmedu njih i nas. i samo to ih cini nekim drugim svijetom a gdje je jos sve drugo. http://www.hrsport.net/analize/452371/rukomet-reprezentacija/une-part-de-magie-du-mondial-qui-sen-va/
  • Obrisan korisnik28.01.2015. u 22:17
    Thiago kao i uvijek u pravu http://www.hrsport.net/vijesti/364016/ostali-sportovi-olimpijske-igre/napad-pokopao-nade/OI 2008. naši igrači u najboljim godinama, 8 utakmica 4 poraza, Goluži bi valjda zabranili da se vrati u zemlju da izgubi 4 na jednom natjecanju...
  • narada10828.01.2015. u 22:10
    treba i gledati kako treniraju ti „penzioneri" Francuza. Tu nema šale i tu se nabije kondicija, dok kod nas ja baš i ne znam ...