Katar 26:24 Njemačka
Njemačka

Šarić se razbranio u završnici i osigurao Kataru borbu za medalju

Davor Kovačević • srijeda, 28.01.2015.

Rukometaši Katara priredili su iznenađenje i u četvrtfinalu izbacili Njemačku s 26:24 i osigurali veliki rezultat prolaskom u polufinale, a za pravu senzaciju i prolazak u finale borit će se protiv Poljske.

Prvi cilj prolaska skupine rukometna reprezentacija Katara debelo je nadmašila. Na domaćem terenu svladali su favoriziranu Njemačku uspješno prebrodivši krizu sredinom drugog poluvremena kada se Njemačka opasno približila, u završnici je roletu spustio Danijel Šarić i sada su Katarani stigli na korak do medalje.

Odlično je Katar otvorio susret i već nakon 15 minuta stvorio četiri pogotka prednosti (9:5). Imali su Nijemci velikih problema u napadu, nisu imali rješenja za odličnu katarsku obranu, a Katarani su to samo pretočili u velikih 16:9 u 27. minuti.

U nastavku su domaćini počeli nizati greške u napadu, Heinvetter je ušao u seriju obranu i nakon sedam minuta drugog poluvremena Njemačka je potpuno uhvatila priključak (20:19).

Capote i Marković ponovno su povukli Katar, u 48. minuti odveli svoju reprezentaciju na 25:22 i onda u sljedećih 12 minuta ostali tek na jednom golu, ali izvukli pobjedu. Razlog tomu je sjajni Šarić koji se potpuno razbranio, skupio sedam obrana u trenucima kada su Nijemci imali priliku smanjiti na -1 i uz Capotea i Markovića postao glavni protagonist katarske pobjede.

Capote je na koncu skupio osam pogodaka i predvodio napade Katara, Marković je dodao šest komada i Vidal četiri, Šarić je skupio deset obrana, a Stojanović dva obranjena sedmerca. S pet golova najbolji strijelac Njemačke bio je Gensheimer, četiri je puta precizan bio Groetzki, a Heinvetter i Lichtlein su kombinirano skupili 14 obrana.

• serieA29.01.2015. u 13:53
    pa neka igraju u kataru ali ne za reprezentaciju katara..koliko je reprezentacija promijenio šarić..2-3-4 koliko? još ih nisam gledao pa ne znam koliko im suci dozvoljavaju grubu igru ali ako katar uzme medalju ond u klinac i EHF,reprezentacija koja nema nikakve škole i kulturu rukometa
    serieA
  • Obrisan korisnik28.01.2015. u 21:24
    Svi igrači Katara osim jednoga igraju u Katru odnosno njihovoj ligi. Tako da nisu oni toliki stranci da svi igraju negdje vani pa da ih pokupovali.
  • Obrisan korisnik28.01.2015. u 21:16
    Sramota za rukomet i EHF da ova hrpa plaćenika igra polufinale
  • Obrisan korisnik28.01.2015. u 21:02
    Iako se 100000% slažem s tobom, ja ću iz dišpeta navijat da Katar da osvoji SP, čisto da se vidi kolika je razlika između dobrog i lošeg trenera kad ovaj dobri s kupljenom ekipom, osobljem, publikom itd. uspije osvojit SP, a loši s puno talentiranijom jedva dogura do četvrtfinala.
  • teniosac28.01.2015. u 19:10
    Katar prođe,ali mi ne..jebeš sad sve dobre igre u skupini kad ostajemo bez ičega..