Danska 24:25 Španjolska
Španjolska

Španjolska u infarktnoj završnici slavila nad Danskom i osigurala polufinale SP-a

Iz Dohe:Danijela Lemaić • srijeda, 28.01.2015.

Posljednji termin u dvorani Lusail bio je rezerviran za susret četvrtine finala između Španjolske i Danske. Bio je to dvoboj dviju rukometnih sila koje su pokazale odličnu igru i veliku borbu. Neizvjesno je bilo do samog kraja, a pobjedu sa zvukom sirene Španjolskoj donosi Joan Canellas.

Drugi četvrtfinalni dvoboj u Lusail dvorani donio je borbu aktualnih svjetskih i europskih viceprvaka. Španjolska i Danska krenule su po polufinale nakon dobrih izdanja po skupinama te uvjerljivih slavlja u osmini finala Svjetskog prvenstva u Kataru. U vrlo napetom susretu u infarktnoj završnici slavlje i polufinale protiv Francuske osigurava Španjolska.

Vrlo dobro u susret ulaze obje ekipe, naime, prvi gol postiže Lasse Svan Hansen, a s druge strane odmah na 1:1 poravnava Raul Entrerrios. Do prvog većeg odvajanja stiže Danska koja preko Renea Tofta Hansena i Andersa Eggerta odlazi na +2 (6:4) što je bio znak za španjolskog izbornika da pozove minutu odmora.

Nakon time-outa Španjolska se vratila u igru te ponovno izjednačila na 6:6, a izjednačena igra zadržala se sve do 20. minute utakmice kada Joan Canellas odvodi Španjolsku do prvog vodstva u susretu (9:8). Siguran tada biva s linije sedam metara i Valero Rivera koji osigurava Španjolskoj dva zgoditka vodstva (10:8). U posljednjih pet minuta prvog dijela susreta Danci su prebacili u višu brzinu, iskoristili nekoliko grešaka Španjolaca te osigurali da se na odmor otiđe pri izjednačenom rezultatu (11:11).

Uvodne minute nastavka donijele su nešto bolju igru danske ekipe koja zahvaljujući obrani Jannicka Greena ostavlja Španjolsku na minus dva (13:15). Danska je prednost držala punih šest minuta, a tada se probudila vanjska linija Španjolske i dobro proigrala Jorgea Maquedu koji poravnava rezultat na 18:18. Dobra i čvrsta obrana na čelu s Gonzalom Perez de Vargasom odvela je Španjolsku na +2 (21:19).

Odlučio se stoga danski izbornik na minutu predaha nakon kojeg se pokazalo iskustvo Danaca koji su ponovno pojačali tempo te su preko Hansa Lindberga poveli 23:22. Na 23:23 vraća Entrerrios, izjednačena igra zadržala se do samoga kraja, a sa zvukom sirene pogađa Joan Canellas za pobjedu Španjolske 25:24.

Španjolsku je do polufinala vodio Valero Rivera s deset pogodaka, a njih pet dodao je Joan Canellas. Na vratima je Gonzalo Perez de Vargas sakupio devet obrana. U redovima Danske najefikasniji bili su Anders Eggert i Mikkel Hansen svaki s po šest golova, a čuvar mreže Niklas Landin zaustavio je deset protivnički napada.

• Obrisan korisnik28.01.2015. u 23:45
    Utakmica dostojna finala, s našom igrom na ovom prvenstvu uz njih izgledamo kao srednjoškolska amaterska momčad.
  • Obrisan korisnik28.01.2015. u 22:52
    da smo igrali i s jednima i drugima egal bi bo do kraja.
  • narada10828.01.2015. u 22:07
    isti pridjev sam i ja htio upotrebiti, izvrsna. I ne znaš gdje se je lomila jer je bila kvazi u egalu do zadnje lopte.
    narada108
  • Obrisan korisnik28.01.2015. u 21:45
    Izvrsna utakmica....puna duela, žustrine, dobrih obrana golmana. Nas bi i španjolci i danci rastavili kao što su francuzi slovence.