MAXtv Prva liga, 21. kolo, 14.02.2015, 15:00 h, Osijek, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2.000

Niko Rukavina • subota, 14.02.2015.

Nogometaši Osijeka su barem na privremeno pobjegli sa začelja ljestvice nakon što su s uvjerljivih 4:0 u Gradskom vrtu nadigrali RNK Split. Tri pogotka Osječani su postigli nakon atraktivnih voleja svojih igrača.

Ante Erceg
59'
3
Denis Glavina
70'
24
Miloš Vidović
90'
Zoran Vulić

Velikog razloga za zadovoljstvo može imati Ivo Šušak koji je u svojem povratničkom debiju „razmontirao“ momčad Zorana Vulića koja je osim povremenih bljeskova na početku poluvremena bila iznimno bezidejna i slaba.

U vrlo ugodnim uvjetima za igru prvu prigodu imao je Split kada je Marko Rog izbacio Ivana Ibriksa koji puca iskosa u Zvonimira Mikulića. U Gradskom vrtu se nije igrao lijep nogomet, obje momčadi orijentirale su se na prekidanje suparničkih napada prekršajima.

Jedinu ozbiljnu prigodu u prvom dijelu Osijek je i realizirao. Borna Barišić je u 34. centrirao s lijeve strane, a Antonio Perošević atraktivnim „poluškaricama“ zabio za vodstvo domaćih.

Početak drugog dijela najavio je puno bolje i dinamičnije poluvrijeme od prvog. Nakon što je Aljoša Vojnović snažno tukao kraj vrata Danijela Zagorca, Split je imao najveću šansu na utakmici, no Rogov udarac iz blizine obranio je Mikulić. Ubrzo je Rog morao napustiti travnjak zbog ozlijede, a u igru je ušao Ante Erceg.

Osječani su udvostručili prednost u 67. preko Mile Škorića koji je dočekao loptu i iz sjajnog voleja pospremio za 2:0. Sva pitanja oko pobjednika riješio je Vojnović četiri minute kasnije kada je još jednim krasnim volejem nakon centaršuta Tomislava Šorše zabio svojem bivšem klubu.

Konačni rezultat postavio je u 82. Škorić svojim drugim pogotkom, ovaj put iz kaznenog udarca kojeg je sam izborio. Ovo je deveta utakmica u nizu Splita bez pobjede, a Osijek je prekinuo seriju od šest utakmica bez pobjede.

• Obrisan korisnik15.02.2015. u 15:19
    Ne treba sad poletit previše. Meni je izuzetno drago da je Osijek slavio, ali šteta što će se svaka Osijekova pobjeda na proljeće promatrati s dozom sumnje. Sjetite se da je i Ćiro startao s 4:0 protiv Slavena, pa i Čačić je u svojoj prvoj utakmici sa Slavenom pobijedio taj ubogi Split, pa Štimac... [više na forumu]
  • Stinger2315.02.2015. u 13:46
    khm, khm... "Onaj čije ime ne spominji nikad" tzv. "Trener talenat"
    Stinger23
  • Captain Tsubasa15.02.2015. u 13:44
    šta kako objasniti? Pa osječki sudački lobi, tata mamić, puštanje utakmica, ukradeni kup cibaliji...