MAXtv Prva liga, 21. kolo, 14.02.2015, 17:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 350
Lokomotiva

Lokomotiva posramila Pjesnike, jedan od najtežih poraza Zagreba u povijesti HNL-a

Branimir Korać • subota, 14.02.2015.

Nogometaši Zagreba grubo su prizemljeni u Kranjčevićevoj u susretu koji su dočekali kao domaćin protiv Lokomotive. Lokosi su slavili s čak 6:0 i nanijeli Zagrebu jedan od najtežih poraza...

Vedran Jurjević
34'
16
Robert Mudražija
46'
11
Miroslav Konopek
46'
Dražen Medić
22
(do 73')
27
(do 73')
Tomislav Ivković

Zagreb i Lokomotiva s dosadašnjim bodovnim kontom prometnuli su se u kandidate za nastup u Europi, međutim međusobni dvoboj donio je potpuni raspad Pjesnika u drugom poluvremenu i visoku pobjedu Lokosa.

Bio je to za Zagreb jedan od onih dana u kojima malo toga polazi za nogom, a njima gotovo ništa nije išlo. Lokomotiva je bila dosta bolji protivnik i zasluženo je slavila iskoristivši dodatni pad domaćina u drugom poluvremenu.

Nije moglo bolje početi za Lokomotivu koja je povela već u trećoj minuti. Andrijašević je dao loptu za Marka Kolara, a ovaj udarcem s ruba kaznenog prostora zabija za vodstvo.

U završnici prvog poluvremena dodatni udarac za domaćina. Neposredno prije posljednjeg zvižduka u prvom dijelu, Bevab je izbio loptu Andrijaševiću, no ona je došla samo do Kolara koji lakoćom zabija za 2:0.

Taj drugi pogodak dodatno je djelovao na psihu domaćina koji u drugom dijelu prima još čak četiri pogotka.

Prvi je stigao u 63. minuti kada je Pavičić ubacio iz kornera, u skoku je najviši bio Kovačić i glavom prebacio loptu u svoju mrežu.

Nije se dugo čekalo na novi pogodak. U 69. minuti obrana Zagreba zakasnila je s reakcijom i Jan Doležal petom je s pet metara ubačenu loptu Andrijaševića proslijedio u mrežu.

U samoj završnici susreta Gržan i Marić dovršili su posao i odveli Lokomotivu do vrlo visoke pobjede 6:0.

• Obrisan korisnik14.02.2015. u 19:50
    Uf. Malo me je sram... Treba sutra izdržati podjebavanje s raznih strana.
  • Obrisan korisnik14.02.2015. u 19:24
    Gledao sam do doslovno 30 sek prije 3. gola. Kad sam se prolazio kraj kladionice vidim 6-0. Ne znam kaj se dogadjalo zadnjih pol sata, ali mi je drago da nisam gledao to gazenje Zagreba.