Branimir Korać • subota, 14.02.2015.

Nakon visokog poraza na Vicente Calderonu i dolaska Barcelone na bod te Atletica na četiri boda zaostatka, Real Madrid nije imao pravo na kiks protiv Deportiva. Na kraju je uspješno odradio posao i slavio s 2:0...

Iako smo navikli gledati Real Madrid i u boljim izdanjima, Carlo Ancelotti bit će zadovoljan. Upisana je pobjeda i u ovom trenutku to je ono najvažnije. Ono što ga nikako neće veseliti je ozljeda Marcela u završnici susreta kada ga je nagazio Laureano Sanabria nakon čega je Brazilac napustio travnjak.

Real Madrid je odmah preuzeo kontrolu nad utakmicom, međutim Deportivo se vrlo brzo otvarao i prijetio iz kontranapada- Ipak u toj početnoj fazi Madriđani su bili najbliži pogotku kada je u 15. minuti Ronaldov udarac skrenut u gredu, a nakon toga nije bio precizan Benzema.

Pet minuta kasnije Madriđani još jednom tresu gredu, ovaj put centimetri su od pogotka dijelili Garetha Balea da bi u 23. minuti lopta napokon ušla u mrežu. Pritisak se domaćinu isplatio, a među strijelce se upisao Isco koji je pucao nakon dodavanja Arbeloe.

Nakon postignutog pogotka Real Madrid je kontrolirao igru, ali više nije bilo tako izrazitih prilika do kraja prvog dijela.

U nastavku je odmah zaprijetio Deportivo koji u 49. minuti brzo izvodi slobodni udarac, a pokušaj Borgesa zaustavila je vratnica.

Sve nedoumice riješene su u 73. minuti kada je Ronaldo odlično proigrao Benzemu koji lijepo podiže loptu i zabija za konačnih 2:0.

U ranijem subotnjem susretu Sevilla je ugostila Cordobu i visoko je slavila s 3:0. Krychowiak, Bacca i Iborra zabili su za Sevillu u susretu u kojem su obje momčadi završile susret s desetoricom. Cordoba je na početku drugog poluvremena ostala bez isključenog Ekenga, a Sevilla u 74. minuti bez Krychowiaka.

• orangecrush14.02.2015. u 21:46
    Taman se uključio u 39. minuti, a kad ono...Ronaldo. Nadam se da netko radi na kompilaciji njegovih simuliranja ove sezone. Sramota.