Borna Rupnik • subota, 14.02.2015.

Espanyol je u subotu navečer u uzbudljivoj završnici odnio sva tri boda iz Malage, dok podjelom bodova u Granadi nitko nije bio posebno zadovoljan.

Nakon poslijepodnevnih slavlja Seville i Real Madrida, u večernjem se terminu pobjede dokopala momčad Espanyola, koja je gostovala kod Malage.

Do vodstva su gosti stigli u 41. minuti utakmice, kada je Sevilla ubacio, a Alvaro vrlo dobrim udarcem glavom pronašao put do mreže domaćina.

Netom po ulasku u igru u 82. minuti, Colotto je isključen zbog vratarske parade, ali Amrabatov udarac s bijele točke brani Casilla.

U sudačkoj nadoknadi, Espanyol je s desetoricom odigrao brzi protunapad, a Sergio Garcia stavio "točku na i", za konačnih 2:0.

Granada i Athletic Bilbao odigrali su utakmicu bez pogodaka. Gosti iz Baskije imali su od 68. minute prednost igrača više, zahvaljujući startu Granadinog braniča Insue za izravni crveni karton. Međutim, kući se ipak vraćaju samo s jednim bodom u džepu. Granada ostaje među najugroženijima, samo ispred posljednjeplasirane Cordobe.