Branimir Korać • nedjelja, 15.02.2015.

Madridski Atletico napravio je veliki korak unazad u borbi za naslov prvaka porazom u Vigu. Neraspoloženi gosti zasluženo su izgubili u susretu koji je potvrdio koliko je Celta opasna i da je trebala imati dosta više bodova...

Ono što je Atletico pokazao u Vigu, posebno u prvom poluvremenu, bilo je neprepoznatljivo. Vjerojatno najlošijih 45 minuta Simeonove momčadi ove sezone nije kažnjeno, ali u nastavku je domaćin ipak zasluženo slavio.

Gotovo ništa nije funkcioniralo u prvom poluvremenu u kojem je Celta imala potpunu kontrolu, Atletico bio potpuno bezopasan i može biti vrlo zadovoljan što je ostao čiste mreže.

U nastavku je to bilo nešto bolje, posebno nakon primljenog pogotka, ali to je bilo i razumljivo jer je Celta ipak čuvala prednost i nije imala potrebu za jurnjavom.

76 posto posjeda lopte u svojim nogama pokazuje koliko je Celta dominirala prvim dijelom, ali tek u nastavku je stigla do pogotka.

U 57. minuti Nolito je pao nakon sraza s Marijom Suarezom, a Nolito je iz kaznenog udarca doveo domaćina u vodstvo. Pet minuta kasnije Celta je morala povećati vodstvo i pravo je čudo kako Larrivey nije uspio poslati loptu u praznu mrežu s ruba peterca. Ona mu se krivo odbila od kopačke i umjesto prema golu, otišla je do Mirande.

Atletico je zaigrao otvorenije i prijetio ponajviše preko Griezmanna, ali Sergio Alvarez dobro je zaustavljao pokušaje gostiju.

U 71. minuti stigla je i konačna odluka, Orellana je iskosa bez puno razmišljanja naciljao suprotni kut Moyinog gola i riješio svaku dvojbu.

Atletico u ovakvom izdanju jednostavno nije mogao do povratka i Celta je zasluženo slavila.

Mario Mandžukić odradio je svih 90 minuta, ali nije bio na dosadašnjoj razini.

Razočaran je ostao i Villarreal koji je u ranijem susretu poražen kod Rayo Vallecana 2:0 zahvaljujući golovima Buena i Kakute.

• Hrvoje199016.02.2015. u 02:05
    Ovo je bilo za očekivat u neku ruku. Nemaju oni tu širinu i kvalitetu Reala i Barce, s druge strane imaju neke komponente koje ovih dvoje baš i ne iskazuju prečesto, al nakon razbijanja mog Reala istrošili su se, došlo i neugodno gostovanje i buum...